| anonim_4396 a întrebat:

Voi preferati sa cititi carti in romana sau in engleza?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pe cât posibil, în limba în care au fost scrise.
Traducerile... sucks!

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Bine spus. La asta nu m-am gandit pana acum. laughing

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ideea e sa citesc. In romana, in engleza, in franceza, in germana, nu conteaza. Le citesc in ce limba le gasesc in format epub.

| RAY a răspuns:

In germana

| alina2k18 a răspuns:

Of course, naturlich, biensur, claro que si, ovviamente, tabiki, naravno ca in ENGLEZAwinking
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unele in engleza, altele in romana!

| RowseRj a răspuns:

Prefer cărțile în engleză deoarece cele în română sunt plictisitoare. Dar dacă aveți ceva cărți pe genul romantic dar nu deala de la autori de acum de 100 ani aștept și eu propuneri.