| BlackDarkAngel a întrebat:

Voi stiti engleza la perfectie? Sau macar aproape la perfectie? Cum ati invatat-o?
FUNDA!

20 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai pe net totul e in engleza...deci,inveti in timp.

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Eu am invatat-o e la gradiii'' laughing, deci o invat de 8 ani happy... Woaaa ce repede mai trece timpulEste foarte usor o poti invata de la:tv, jocuri, melodii, scoala, numai sa o inveti atat. Fundita?happy

| Seby90 a răspuns:

Din jocuri online, acolo esti fortat sa vorbesti in engleza si vei fi frustrat in momentul in care gresesti ceva pentru ca toata lumea te va lua in deradere sau te va lua la misto!

| NICKSOOO a răspuns (pentru Seby90):

Ce jocuri?

| Seby90 a răspuns (pentru NICKSOOO):

WoW, HoN, Lineage, Diablo, DotA etc. Mostly hon and wow.

| iKeel a răspuns:

Eu cred că ştiu toate cuvintele.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Hmmm,initiqal am avut o oroare pentru materia asta ...am schimbat o groaza de profesori de-a lungul timpului la materia asta. Apoi insa materia aceasta a inceput sa-mi placa si totul a venit de la sine. Totusi intre noi fie vorba prefer tot cantecele in romana nu ca in engleza nu le-as intelege versurile dar in romana auzi clar ce vrea sa zica acel cantaret in versuri.La materia asta ma descurc destul de bine din moment ce la admitere la liceu la testul de admitere ls Engleza am luay 8, nota generala

| Rockerul23 a răspuns:

Eu unul stiu engleza aproape la perfectie si.
Cum am invatat-o?
Pur si simplu in timp ce ma jucam diverse jocuri sau in timp ce navigam pe internet.

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Jocurile online si eu.

| andra1223 a răspuns:

Imi place foarte mult cum citesc si vorbesc in engleza. Accentul il am din filme si de obicei listening si speaking la orele de engleza. happy

| Valentin55 a răspuns:

Pai poti cumpara CD-uri speciale care te invata cuvant, cu cuvant si te invata sa fotmulezo si propoziti...winking Imi dai fundita te rog? Baftawinking

| ayumu a răspuns:

Eu mi-am perfectionat engleza din filme.Cat despre jocuri, nu stiu ce sa zic. Poti sa chat-uiesti in engleza si pe tot felul de site-uri.Nu e nevoie sa te bagi la un joc doar pentru ca vrei sa vorbesti cu cineva in engleza.Este intr-adevar si asta o modalitate dar nu singura.De exemplu dac iti place sa canti poti sa intri pe Karaokeparty.com,intri la dueluri cu altii si in timp ce astepti sa ti se incarce melodia poti vorbi cu adversarii tai.Este un site strain deci nu poti vorbi decat in englezawinking.Sau pe facebook(ca tot e toata lumea inebunita cu el).Fa-ti un prieten strain si vorbiti in engleza. Daca ai o trupa sau un actor strain favorit poti da intri in grupurile dedicate lor si sa vorbesti cu cei care iti impartasesc preferintele.
Sper ca te-am ajuntat.Succeswinking

| Slendăriț a răspuns:

Eu stiu engleza de la scoala.De acolo o stiu aproape la perfectie.Bine pe jocuri in engleza o practic.Dar daca esti incepator pe jocuri care sunt in engleza nu sti ce inseamna cuvintele acelea deci nu de acolo chiar spui ca ai inavat engleza.

| Mandy693 a răspuns:

De la gradinita pana in clasa a 12 -a big grin

| lovemusic90 a răspuns:

Din serialele la care ma uit cu subtitrari in engleza. Si cand nu inteleg, vreun cuvant, schimb subtitrarea in romana si il aflu. Si de asemenea am facut si meditatii la aceasta limba, si am ajuns sa o stiu bine. Dar sunt si un fel de CD-uri care nu sunt scumpe, si le poti comanda online. Sunt ca un fel de meditatii, si sunt bune. Am si un mic ajutor pentru tine:
http://curs-de-engleza.ro/? gclid=CNety5rKt7ECFUrP3wod5HQACA
Sper ca te-am ajutat! Funda? :o3

| Kiduu4 a răspuns:

Paihee hee
Muzica, Jocuri, 3 % Scoala laughing Filme, Iam intrebat pe copii mai mari decat mine multeee cuvinte happy Si da. SAcum stiu englexza apropae la perfect happy

| Roseline a răspuns:

Eu stiu destul de bine engleza, din filme am invatat-o si am fost atenta la ore la scoala. Asta poate fiindca mi-a placut. In orice caz, incearca sa te uiti la filme subtitrate in engleza si ce nu intelegi cauti in dictionare sau pe internet, eu una asa am reusit. Sper ca te-am ajutat.

| 800xren a răspuns:

Engleza la perfectie nu stie nimeni la fel cum nici tu nici eu nu stim romana la perfectie, cand auzi pe cineva ca vorbeste engleza cursiv nu inseamna ca o vorbeste si bine. Poate la partea de gramatica e praf si nu o sa dea bine
Engleza, cel mai bine o inveti cu un profesor bun care sa iti explice si de 100 de ori cum sta treaba si sa inveti cuvintele ca atare, engleza ca sa o inveti trebuie sa o tocesti, eu unu am invatat engleza de la jocuri pentru ca nu intelegeam si ma ofticam si cu ajutorul uni profesor si toceala nitel o inveti usor usor
Sper ca am fost de folos!

| Bibiiiiiii23 a răspuns:

Eu sincer am invatat-o de la gradi, la scoala,+6 ani de meditatii.Dar ma ajuta mult.Am si capatat accent de britanic, sau american...Si sincer, acum imi e mai usor sa invat un cantec in engleza decat in romana.Cateodata ma simt o englezoaica in toata regula laughing. Funda?