| Alexxx40383736 a întrebat:

Vor scădea mediile la licee anul acesta? De exemplu la liceul la care vreau sa intru eu momentan la filo media este 8, 21.Vor scădea cu câteva sutimi sau vor ramane asa?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu cum functioneaza asta, insa cred ca o sa depinda de elevi ce sustin examene anul asta, nu cred ca se va copia mai mult decat de obicei, dupa parerea mea va ramane tot in acea arie, probabil va si creste putin
Insa admiterea ta depinde de notele elevilor din anul tau, media de admitere este doar ca sa iti faci o imagine, daca ai media aia sau mai mare nu e garantat ca o sa fii admis

| mariaaaaabmg a răspuns:

Bună. din moment ce mediile de admitere sunt bazate pe examenele + mediile generale de anul trecut, nu vor scădea/crește înainte ca tu să dai examenul. btw mult succes