| dyanne_7315 a întrebat:

Vreau cateva exemple de oameni celebri si cateva informatii despre ei.cine imi zice si ce inseamna pentru ei oamenii celebri primeste funditakisskiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii celebri sunt niste modele pentru noi (in general). Am sa iti dau doua exemple de modele pozitive si negative.
1. Elizabeth Taylor - model pozitiv
Liz Taylor a fost o actriţă americană de film. Este considerată „ultimul star al Hollywoodului de altădată". A fost distinsă cu Premiul Oscar de două ori şi a primit de la American Film Institute Premiul pentru întreaga carieră.
Pe langa faptul ca a fost cea mai mare actrita a generatiei sale, femeia a fost considerata un "sex symbol" datorita aspectului fizic superb. Avea trasaturi unice (ochi violeti) si o frumusete aparte care nu a incetat sa o urmareasca toata viata.
2. Charlie Sheen - model negativ
Charlie este un actor celebru american. Cunoscut pentru rolul din "Two and a Half men" actorul a atins apogeul carierei sale la o varsta relativ frageda. Din pacate, acesta a profitat de faima si banii sai pentru a-i folosi in scopuri imorale, cum ar fi prostituatele si drogurile. In prezent locuieste cu doua femei, a divortat de sotia sa si a pierdut custodia gemenilor sai.

Viata de vedeta pare incitanta, dar de la celebritate pana la ideea de a te pierde pe sine si a uita cine esti, este doar un pas.