| Corcodele42 a întrebat:

Vreau cateva motive pentru cererea de transfer dar sa fie bine argumentate pentru ca Directorul sa imi accepte transferul in caz de ma transfer la vara.
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-i spui adevaratul motiv.
Dar intai asigura-te ca esti eligibil de scoala unde vrei sa te transferi, poate nu te primesc aia si va trebuii sa ramai aici.
Ai media egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel liceu?
Ai note scazute la purtare au absente?
Ti-ai dat examenele de diferenta?
Toate cele de mai sus, fac parte din conditiile unui transfer.