| ntts a întrebat:

Vreau sa aplic la Facultatea de Constructii si management industrial a Universitatii Gheorghe Asachi din Iasi, specializarea Mecanica Fina si Nanotehnologii.As dori sa stiu ce pot sa ajung dupa ce termin, salarii si alte d-astea, sau niste informatii despre invatamantul acolo.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu ştiu dacă are importanţă dacă e de la Iaşi, Bucureşti sau Timişoara. Orice facultate de construcţii pregăteşte ingineri şi manageri în construcţii, cu specialităţi, drumuri, poduri, cladiri civile şi industriale, lucrări hidrotehnice, construcţii căi ferate, portuare, fluviale. Nu cred că "mecanică fină" se face la Construcţii ci la o Facultate de Mecanică.

| ntts explică:

Cred ca ai dreptate.Site-ul lor e foarte vag, asa ca m-am hotarat in directia aceasta http://www.mec.tuiasi.ro/index.html...