| ciprian1993 a întrebat:

Vreau sa dau bacu la chimie dar nu stiu ce chimie sa aleg organica sau anorganica? si dupa ce cari/manuale sa invat? va rog sa ma ajutati. nu pot da la biologie si fizica mi se pare foarte grea

3 răspunsuri:
| gabrielli a răspuns:

Ciprian, nu vreau sa te bulversez dar iti pot ca biologia-anatomia este foarte usoara pentru ca, desi e mult, la bacalaureat se da intotdeauna ceva tipic. adica: problema din genetica, circulatie, reproducere si respiratie/glande. daca inveti astea si ESTI FOARTE ATENT, DEOARECE SUNT FOARTE SIMPLE, ai toate sansele sa iei nota mare

| ciprian1993 explică (pentru gabrielli):

Am profil tehnologic nu pot da la biologie. Trebuie sa aleg dintre fizica sau chimie si am ales chimia, da am nevoie de o carte, autori orice ca sa invat pana in toamna cand dau iar

| Christiné_Nico_1994 a răspuns:

Chimia organica este mai usoara.
Poti invata dupa manualele cu sinteza si teste pe care le gasesti la orice librarie.
Funda?