| Stallone a întrebat:

Vreau sa dau la facultatea de limbi straine. Care limba e mai usor de invatat, spaniola sau italiana?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spaniola e mai faina dar italiana se poate invata usor pentru ca au gramatica mult mai usoara. Eu te pot invata spaniola.

| Cronki a răspuns:

Italiana este mai usoara si aici am sa'l contrazic pe acel @Şofer: limba italiana e mai "faina"!
Limba spaniola "faina" e cea vorbita de sud-americani si nu cea clasica, originala!

| PedoBarbie a răspuns:

Ambele sunt uşoare pentru români că spaniola, italiana şi româna sunt limbi latine deci surori. Doar engleza şi spaniola sunt cele care merită întradevăr pentru că sunt cele mai vorbite din lume.

| SorinTudor a răspuns:

Depinde ce limba iti place eu as merge pe limba Engleza ca e de circulatie internationala si secundara as alege Italiana pentru ca e usor de invatat.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Italiana cred

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Ambele sunt usor de invatat. Le poti invata in paralel. Important e sa inveti o limba care e rara si te ajuta cu adevarat, asiatica preferabil. Sau din tarile nordice ale Europei.

| carmenanca a răspuns:

Italiana este asemanatoare limbii tale! deci bafta!

| andreea8stanciu a răspuns:

Spaniola laughing