| Anca8080 a întrebat:

Vreau sa dau la medicina, dar fiind la liceu economic am facut foarte putina chimie si biologie. Iar anul asta m-am gandit sa fac la un centru meditatii pentru admitere si anume la centrul Lumina.
A facut cineva meditatii la ei? Nu neaparat la medicina
Credeti ca e mai bine la un profesor, sa fiu singura sau sa merg la centru unde suntem 4 sau 5 in clasa?
La centru 60 ore costa 2700 lei, ceea ce ar veni 90 lei sedinta de cate 2 ore.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ei fac meditatii in principiu pentru bac si spera sa atraga studentii la universitatea lor in final. Pentru medicina mai ales la biologie trebuie sa inveti foarte mult singura, ai manualul ala portocaliu si trebuie sa visezi materia, dar nu cred ca sunt necesare meditatiile, poate doar daca ai niste notiuni pe care nu le intelegi. La chimie insa ai nevoie de cineva sa te indrume, macar la inceput.
Totusi, e mult sa dai 90 lei pe 2 ore acolo, in plus ei au anumite ore la care se tin, pe cand la un profesor e mai ieftin si poti sa stabilesti tu cand sa te duci, mai ales ca ai 2 ore in care iti explica doar tie.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Mi se pare enorm de mult 90 de lei pentru 2 ore. De ce nu-ti iei individual o profa buna de chimie + una de bio? Bine, depinde si de zona din care faci parte, in general nu costa mai mult de 30-40 de lei sedintele de meditatii.

| Iwliaaa a răspuns:

Mai bine faci pregătire la un profesor unde te va costa 50 lei 2 sau 3 ore. Pe lângă faptul că este mai avantajos în grupă mai mulți de 2-3 nu sunteți. Deci are cum să îți explice mai detaliat, să se ocupe mai mult de tine șamd.