| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa dau pe bilingv engleza. Dar stiu ca se da examen scris si oral. Ce intreaba la oral? Ce se da la examen? Ma puteti ajuta va rog? ^^" Sincer..chiar nu am idee. Si vreau foarte mult sa intru pe engleza. Multumesc.

7 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Examenul este oral, un text de citit si tradus, si poate mai iti pun profi ceva intrebari pe langa text, daca stii engleza chiar nu e greu. Se dau calificative: Admis sau Respins! Bafta!

| Mihaii24 a răspuns (pentru luiza):

Calificativele se dau pe loc? :-s

| Awndre a răspuns:

La oral iti da un text, te lasa cateva minute sa il citesti, si trebuie sa-l citest cu voce tare si sa raspunzi la niste intrebari din text. E usor happy.

| Mihaii24 a răspuns (pentru Awndre):

Mersi...dar la test? Ce da? :o

| taaaaaaaaaaaaaavy a răspuns:

Frate si eu tot asta caut big grin Te rog daca gasesti raspunsul sa imi lasi si mie un raspuns :d MErsi anticipat!