| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac facultate de medicina aici in tara.
Puteti sa-mi spuneti care este cea mai buna facultate de medicina din Romania?

Răspuns Câştigător
| Rosenweiss a răspuns:

Parerea mea si din cate am citit pe bloguri de medicinisti, din cate am auzit de la rude/prieteni studenti la diferite facultati de medicina din tara, sau de la profesori universitari, si ca (posibil) viitoare studenta la medicina, UMF Cluj este cea mai ok, urmata de UMF Bucuresti.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Acestea sunt cele mai bune facultati de medicina din Romania:
Universitatea de Medicina si Farmacie Carol Davila din Bucuresti
Universitatea de Medicina si Farmacie Gr. T. Popa din Iasi
Universitatea de Medicina si Farmacie Iuliu Hatieganu din Cluj-Napoca

| AC4S4 a răspuns:

Parearea mea este ca UMF Cluj.

| Porcusorul a răspuns:

UMF Cluj si UMF Bucuresti sunt cam egale in general, diferentele fiind in ceea ce priveste mentalitatea si specializarile ulterioare. UMF Tg. Mures, UMF Timisoara si UMF Iasi sunt dintr-o categorie mai putin performanta, dar tot sunt in top.