| Archangells a întrebat:

Vreau sa incep un blog educativ. ce subiect credeti ca as putea aborda ca oamenii sa fie interesati?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Istorie, mitologie, curiozitati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai mai vrut să începi un blog de informare și nu ai făcut nimic. Așa că nu te lăuda că vrei. Vrei să vorbești discuții și ai găsit aici un loc bun.

| Donsavas a răspuns:

Bravo! te sustin! promoveaza educatia! e un lucru maret pentru tinerii din ziua de azi. Abordeaza o anumita tema,nu subiect. Un subiect este singular,tema este mai complexa. Alege sa vorbesti despre probleme sociale,politico-sociale. Spre exemplu,ceea ce imi trece mie acum prin cap este confuzia pe care o fac oamenii cand aud de cuvantul ''democratie'',crezand ca democratia e mai mult decat un regim politic,ea semnificand chiar libertatea absoluta,ceea ce este departe de adevar. In democratie,societatea si legislatia se pastreaza. proprietatea privata si drepturile acumulate nu ii dau omului la nivel individual autonomia pe care si-o doreste. Ai dreptul de a alege,intr-adevar insa nu poti alege ceva ce nu este in ''lista'' de alegeri,ceva ce nu este permis, altfel s-ar duce la apa toata politica tarii si societatea s-ar destrama, declasandu-se un dezastru mondial, cum ar fi acel ''al treilea razboi'' despre care se tot vorbeste. Spor cu blogul! imi poti da cerere de prietenie aici si de ce nu, as vrea sa-ti vad si blogul, in orice ar consta acesta! succes! funda? mersi oricum!

| anamariarot a răspuns:

Schimbarile prin care trece un adolescent, atat la nivel fizic, cat si psihic si experiente(nu doar personale). Adolescentii stau cel mai mult pe internet si poate reusesc sa invete cate ceva din asta. As recomanda si carti care sa deschida apetitul pentru lectura. De exemplu, intr-o saptamana sa propui o carte, chiar la sugestiile cititorilor, iar in 2-3 saptamani sa faci o alta postare la care sa aiba loc o dezbatere in legatura cu acea carte

| cristinel375 a răspuns:

Turism,gastronomie,masini,tehnologie,gaming,etc.

| Krisza a răspuns:

Si Eu am un Blog despre Cum sa te motivezi si sa scoti ce e Mai Bun DIN tine-Informatii motivationale -life coaching