| GulDan a întrebat:

Vreau sa invat engleza!sad dar cum?
cuvintele de baza le stiu! ceva mai avansat!
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Totul tine de tine, sunt cam in aceeasi situatie ca si tine si ma gandeam sa ma duc la meditatie, dar la ce bun daca eu nu fac nimic acasa?
ma uit la filme fara subtitrare, dar la o fraza mai lunga pierd multe cuvinte... incerc sa traduc melodiile care imi plac si o sa ma apuc de saptamana viitoare de gramatica serios... a si cauta cat mai multe expresii

| roxkiss a răspuns:

Incearca sa gasesti cursuri la universitate. Trebuie sa fie cirsuri de vara. Tu dupa cum am observat ai nevoie de B1/B2. Invata la un peofesor de limba engleza. Daca nu, atunci ea ceva carti de la librarii, sunt bune, unele au si CD pentru a auzi. Succes!

| FataCuScplici a răspuns:

Ca să vorbeşti engleză, trebuie să ştii şi timpurile. Dacă știi și cuvintele de bază, atunci e perfect.