| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Vreau să învăț engleză fără profesor și vreau să îmi recomandați niște cărți care sunt bune și sigur vor da rezultate.

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Cumpara,,Engleza Rapida,, de la librarie editura Steaua Nordului, de Emilia Neculai. Eu am invatat engleza fara profesor cu ea intr-o luna am trecut de la nivelul beginner la intermediar, iti da tot ce ai nevoie de la inceput si te invata sa citesti cum sa vorbesti e FOARTE BUNA. Recomand! Daca citesti in fiecare zi din ea si are si cateva exercitii usoare, Eu am avut la engleza sincer doar note de 4, 4 sau 3, Vara am citit din cartea asta si in toamna primul test de engleza am luat 8 apoi 9 si in final doar de 10! Profa a fost socata =)) =)) =)) Si nici nu e scumpa 13.9 RON
e si pe net ca sa vezi
http://www.librariaatlas.ro/......23462.html
RECOMAND! Reti si foarte repede

12 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Aplicatia Duolinguo... eu aia as folosi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa lectiile. daca vrei ceva de inceput (in caz ca nu sti deloc engleza), incearca duolingo. dupa uite-te la seriale fara subtitrari (cuvintele pe care nu le stii ti le notezi), fii atenta la lyricsurile de la melodii, joaca jocuri unde vorbesti in engleza, vorbeste cu prietenii in engleza. o sa ti dispara cheful daca vei invata dupa carti sau tutoriale online. bafta

| brokxy a răspuns:

Nu recomand Duolingo. E aplicatie proasta, nu vei intelege pronuntia, ca o zice gresit crede-ma am verificato si stiu engleza fluent, plus cum traduc in romana e complet gresit!

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru brokxy):

Ce pagini de socializare ai. Poate îmi poți da o mana de ajutor

| brokxy a răspuns (pentru Geanina_Chirila_1982):

Am Facebook

| brokxy a răspuns (pentru Geanina_Chirila_1982):

Da-mi adresa ta daca ai

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru brokxy):

Chirilă Geanina

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru brokxy):

Ti am trimis

| Geanina_Chirila_1982 explică (pentru Geanina_Chirila_1982):

Dc m-ai blocat

| Goddessss a răspuns:

Eu iti recomand aplicatia Duolingo. Ceva mai bun de atat greu gasesti. Crede-mă!

| armiaso a răspuns:

Cauta pe Youtube, lectiile sunt mult mai usoare, sunt multe audiobook-uri, e mult mai facil.