| izabbel a întrebat:

Vreau sa invat engleza in scurt timp pentru k voi pleca in strainatate si imi trebuie mai mult decat stiu eu, imi puteti da un site? sau imi puteti recomanda o carte?

Răspuns Câştigător
| BlackPrincessCat a răspuns:

Http://www.eurocor.ro/......?/curs.php - Acest manual in gasesti in librarii. Eu trebuia sa plec in America la tatal meu, dar nu prea stiam engleza. Am ascultat si am repetat cuvintele si propozitile si pot spune ca acum stiu engleza foarte bine.Un site bun este acesta :http://www.cursuri-online.info/engleza/. Selectezi acolo ce vrei tu sa inveti ( lectii audio, teste, exercitii, jocuri, articole, etc) si dupa ce selectezi alegi nivelul tau ( incepatori, intermediari, avansati).
Poti cauta pe YouTube si sigur vei gasi ceva;) Sper ca ti-am fost de ajutor! :)

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Mai întâi învață romana. Nu poți învăța engleza în timp scurt, durează ani sa o stăpânești dacă nu ești vorbitor nativ. Mai mult decât atât, engleza pe care o înveți la școală diferă de cea nativa. Chiar dacă știi engleza bine e posibil sa nu înțelegi unele expresii sau cuvinte.