| BlackDarkAngel a întrebat:

Vreau sa ma apuc serios sa invat engleza. Noi la scoala mai mult desenam,decat invatam. Si stiu destul de bine pentru doar ceva timp ce am invatat engleza. Cum pot sa o invat cat mai bine? Nu numai online, virtual, ci si cu o carte in mana! Ce imi recomandati? Vreau si site-uri performante online de studiarea limbii engleza, sa imi recomandati si carti online sau pe care le pot cumpara din librarii sau din magazine si filme si muzica in engleza sau cu subtitrare in engleza.
Funda si vot! URGENT!

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

MMO, jocuri online, acolo e mai rau ca la scoala, te corecteaza toti pentru cea mai mica greseala. Poate gasesti pe cineva care e din state sau uk si gata, te ajuta el. Eu unu asa am invatat si stiu engleza la perfectie.

| Snufkin a răspuns (pentru Seby90):

Nu e la fel laughing? si aia sunt din usa si uk xD!

| Petruţa98 a răspuns:

Http://livemocha.com/pages/learn-languages/ Este un sait foarte bun de invatat engelza

| allynNa20 a răspuns (pentru Petruţa98):

Buna. Am intrat pe link si mi se pare destul de bun. Intrebarea mea este daca se plateste. Nu as vrea sa ma trezesc cu vreo paguba...:-s

| Petruţa98 a răspuns:

Cand te concetezi sus iti arata bani pe care iai casticat pentru purul fapt ca ai intrat pe acest sait... cu bani aia poti cumpara lecti. cand se termina banii trebuie sa iti comanzi alti asa cum faci pe facebook adica tu ai niste bani care se vor consuma si ca sa continui trebuie sa cumperi alti

| Petruţa98 a răspuns (pentru Petruţa98):

Sau poti face comentari audio http://www.livemocha.com/tutor/language/index si castigi banuti pentru a cumara lecti. nu ai absolut nici o pierdere:D

| Snufkin a răspuns:

Pentru mine drumul cel mai usor a fost sa joc jocuri online MMORPG - jade dynasty, perfect world etc. oamenii vorbeau cu mine si incet incet am inceput sa ii inteleg si sa le raspund, cand nu stiam ceva am dat un google translate rapid laughing