| DARKSMOKE01 a întrebat:

Vreau sa ma mut intr-o tara scandinava (Suedia, Norvegia sau Danemarca)! Si vreau sa-mi raspunda niste persoane care locuiesc acolo! Sa-mi spuna cum e viata acolo, oamenii cum sunt? Vreau cat mai multe detalii despre oamenii de acolo!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In suedia sant multi romani - orienteazate in celalalte tari. In Youtube poti afla mai multe detalii, important e sa fie o tara cu rata imigrarii redusa ca sa poti beneficia de drepturi egale cu ceilalti cetateni de origine, unde sant multi imigranti salariile scad, nivelul de viata buna e taiat de fel

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce certificari si calificari profesionale ai.
De aceeptat te accepta tari daca dovedesti cu diplome sau experinta solida, ca esti bun intr-un domeniu cerut de ei.
Dar ca cersetor pe acolo, nu te va primi nimeni, dimpotriva, te pescuiesc si te expluza imediat in tara.

| DARKSMOKE01 explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa fac facultatea acolo!

| Violleta2022 a răspuns (pentru DARKSMOKE01):

Sigur, totul se poate cand parintii au bani foarte multi si isi permit sa te inscrie la orice facultate in strainatate.
Din cate stiu, prin UK este in jur de 20.000-25.000 euro PE AN (fara cazare, masa, transport, imbracaminte, telefon. Daca parintii tai isi permit sa te trimita la facultate acolo, intereseaza-te care sunt testele pe care trebuie sa le sustii in prealabil, ca sa fii acceptat la acea facultate, si inscrie-te.

| Werrich a răspuns:

Nyoentox?

| darctron a răspuns:

îți sugerez Norvegia din toate punctele de vedere, pentru black metal, oamenii acolo sunt mai de treabă decât suedezii, dar e nașpa că din când în când vei fi nevoit să mergi cu mașina în Suedia la cumpărături, pentru că acolo prețurile te sparg!