| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa merg la Universitatea Creștină Dimitrie Cantemir pe japoneza si voiam sa va intreb daca trebuie sa dau ceva examen la admitere..sau explicati-mi voi cum se face admiterea.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pe site-ul universitatii. in sectiunea "cum deveniti studentul nostru", se gaseste informatia de care ai nevoie :
"Indiferent de forma de invatamant aleasa (IF sau IFR), concursul de admitere la programele de studii universitare de licenta se realizeaza pe baza mediei obtinute la examenul de bacalaureat, in limita cifrei de scolarizare aprobata de ARACIS.

In cazul mediilor egale obtinute la admitere de catre candidatii situati pe ultimul loc, criteriul de departajare va fi nota obtinuta la proba scrisa la limba romana de la examenul de bacalaureat. "---- vezi in link :http://www.ucdc.ro/oferta-licenta.php

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu dai un telefon la receptia universitatii, intreband acolo tot ce vrei sa aflii.