| AlexDorinel a întrebat:

Vreau sa-mi spuneți niște lucruri bune la scoala online.

Am sa va spun eu ce cred.
1. Poluare mai mica deoarece nu mai circula masinile si maxiurile asa mult.
2.Consumul de lemne și gaze a scăzut deoarece nu mai e nimeni la scoala si nu are de ce sa pornească încălzirea.
3.Copiii mai invata si ei cum merge treaba cu tehnologia, deși multi știu dar mai au de învățat

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bravo, le-ai epuizat pe toate!

dar negative, identifici cumva?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Hai pe bune, Dorinel mamă?

| florin926481f a răspuns (pentru AlexDorinel):

Negative sunt mai multe decat pozitive, ciudat ca nu le vezi

| Februar30 a răspuns:

Un avantaj mai e ca nu mai pierdeti timpul cu drumul acasa-scoala-acasa. In orasele mari drumul poate dura destul.

| anonima188888 a răspuns:

Negative:
1. fara socializare
2.cade netul
3.lipsa interesului elevilor si al unor profesori
4.profesorii mai in varsta nu se descurca
5. elevii de la tara nu au cu ce
6.copiii pot copia si astfel n.o sa mai invete
7.sedentarism care duce la boli grave
8. elevii nu pot sa isi arate abilitățile prin iesit la tabla, raspuns la ore ca trebuie sa isi tina microfonul inchis toata ora ca altfel se face microfonie
9. elevii nu mai pot face lucru in echipa si nu se vor descurca in viitor
10.cei mici nu au cum sa invete sa scrie online
11.ca sa invete sa se descurce cu tehnologia exista deja ora de informatica si tic
12.lipsa socializarii duce la probleme psihice precum depresia si anxietatea
13. timpul e scurt
14. unii profesori le dau copiilor sa isi scrie teme plus lectia pe care nu o dicteaza in timpul conferinței si astfel apar teme duble (cel putin la mine asa e la jumătate din materii)
15.pentru anii terminali care au modele de examen noi, care se schimba lunar e un cosmar
in rest da, scoala online e "perfecta"

| FlorentinaM20 a răspuns:

Ce zici de aia din clasele primare care abia învață sa scrie și mai important sa interacționeze cu ceilalți de vârsta lor?

Răspuns utilizator avertizat
| FlorentinaM20 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Perfect.