| Pumpkin a întrebat:

Vreau sa particip la un concurs cu tema "fiecare om este valoros".Pot alege ceea ce vreau sa fac dintre : un filmulet,o poezie, eseu sau fotografii.Eu inclin spre filmulet, insa nu stiu sigur cam ce as putea face. Dati-mi si voi ceva idei! :*

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Trebuie sa iei oameni normali care fac lucruri normale. Doar ca acel lucru ajuta pe ceilalti. O educatoare care invata un copil sa scrie, cu mana ei(sau altcineva, daca nu ai acces la educatoare) Un blocaj in trafic, si un politist (sau un om oarecare), care intervine si face o regula, Un bucatar care gateste si apoi doi indragostiti mananca ce a gatit si se simt bine impreuna datorita aromei Sau daca nu ai acces la locatii din astea, e mai simplu sa faci un filmulet cu un om care matura strada, un sofer de autobuz foarte zambitor care asteapta o babuta sa coboare, lucruri simple, si la urma inchei cu o mama care isi inveleste copilul de noapte buna.

3 răspunsuri:
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Poti realiza un filmulet in care sa evidentiezi partile pozitive ale oamenilor in general.
Ma gandesc mai mult la „talent".
I-ai putea filma in timp ce-si desfasoara activitatile preferate.
Gen: lui x ii place sa cante, lui y ii place sa picteze, lui z ii place sa se dea cu skateboard-ul...etc.
Sper ca te-am putut ajuta.
-Numai bine.

| Andeuta a răspuns:

Pai daca fiecare om este valoros arata acest lucru. Sunt meserii murdare, de birou si tu poti arata rolul fiecarui in societate. Ia niste interviuri ale oamenilor cu job-uri cat mai diverse si prezinta-le activitatea( de la maturator de strada la directorul scolii de ex). Eu am facut o calatorie cu trenul pentru prima data si am realizat ce importanti sunt oamenii din acel domeniu fiindca asigura siguranta calatorilor, orice greseala a lor poate fii fatala.

| VtyPatry a răspuns:

Sunt de acord cu cu Justlory, iar cand fiecare isi spune talentele ii filmezi in particular, iar in spate sa fie de exemplu o padure sau o carare, ceva linistitor, iar la sfarsit sa apari si tu spunand un proverb sau o fraza care s-ar potrivi.winking