| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu care-i probabilitatea sa ma nimeresc cu o persoana la proba de speaking de la examenul cambridge daca avem aceeasi perioada.Stiu ca nu depinde de mine ordinea, dar nu vreau ca persoana respectiva sa-mi fie partener......am nevoie urgenta de raspuns!

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Presupun ca persoana despre care vorbesti e din acelasi oras/liceu cu tine. Faza e ca la Speaking intri intr-o sala mare, unde sunt mai multe persoane care au fost programate in ziua respectiva, iar in fata e o masa unde sunt 2 sau 3 angajati ai British Council. Si cand trebuie sa intri, te anunta si cu cine ("domnul/domnisoara x si domnul/domnisoara y, va rog sa intrati la sala cu nr."), moment in care iti cunosti partenerul. Sunt sanse foarte mari sa nimeresti cu o persoana complet straina, pe care nu ai mai vazut-o niciodata.De fapt, cred ca au ei grija sa nu intre persoane cunoscute intre ele.

| iwill a răspuns (pentru raluk27):

Am inteles...e mai complicata treaba si de aceea sper sa nu ma nimeresc cu persoana respectiva...multumesc oricum

| raluk27 a răspuns (pentru iwill):

Cu placerehappy De fapt sper sa mai fie asa treaba cu sala, cu anjagatii etc. Eu am dat long time ago, in 2005.

| iwill a răspuns (pentru raluk27):

Sper si eu...ca am muncit prea mult pentru el...o sa fac oricum tot posibilul sa ma descurc chiar daca ma nimeresc cu acea persoana