| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Vreau sa stiu urgent daca se poate sa imi incheie media cu 3 note si 1 in teza, am 4 ore pe saptamana (materia romana)

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

ROFUIP -Art. 57, (4) Numărul de note acordate fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la teză, trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de note/calificative este de două.

| MCRgurl a răspuns:

Iti trebuie 5 note daca ai 4 ore pe saptamana.Plus teza.Nu stiu daca ti-o poate incheia asa, sunt cam putine note fata de cate iti trebuie

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se poate. E interzis prin lege. Trebuie să ai cel puțin patru note la limba română. Străduiește-te să mai obții încă o notă, altfel vei rămâne cu situația neîncheiată. Vorbește cu profesorul, poate îți mai dă o șansă. Success!

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca ai 4 ore de Romana, trebuie sa ai 4 note+ teza, atfel nu stiu cum ti-ar putea incheia, pentru ca aici se ia dupa numarul de ore.

| GHoST013 a răspuns:

Nu, nu poate. Numarul de ore + 1. Deci practic 4 note + teza in teorie. Practica uneori difera.