| Puffulethe a întrebat:

Vreau si eu 10 avantaje si 10 dezavantaje ale internetului (Sa fie niste propozitii scurte si concise)

Răspuns Câştigător
| Vali2012 a răspuns:

Avantaje:
1. Informatie variata
2. Informatie rapida
3. Comunicare rapida
4. Comunicare cu oricine are internet
5.Acces la imagini din orice colt al lumii
6. Acces in orice institutie
7. Acces in orice muzeu
8. Vizualizare tv
9. Radio online
10. Posibilitatea de a invata

Dezavantaje:
1. Socializarea ascunsa, nu directa
2. Imposibilitatea de a verifica corectitudinea informatiilor
3. Pericolul virusarii calculatorului
4. Site-uri periculoase pentru copii
5. Raspandirea ideilor periculoase
6. Riscul hackerilor
7. Fraudarea cardului/informatiilor personale
8. Slabirea vederii prin utilizarea exagerata
9. stricarea limbajului din comunicare
10. pierderea timpului

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Avantaje:informatie gratis; informatie la tine acasa; acces de oriunde; posiblitate de comunicare; posibilitate de a citi; a cunoste persoane din alta tara; a depunde cv-uri; a vedea filme; a trimite mailuri oricui oricand.
Dezavantaje:furt de identiate; trecerea sub alta identitate; postarea publica a informatiilor personale; virusi;

Răspuns utilizator avertizat
| deliaaaaa a răspuns:

Pai avantaje sunt: faptul ca sunt o gramade de oferte doar ca nu poti vedea produsul in fata(ca si cum l-ai tine in mana) si de aceea de cele mai multe ori esti nemultumit de achizitie iar cei sub 18 ani nu pot achizitiona( nu au carti de credit etc...) si in plus adolescentii sunt foarte influetati de acest internet,(exista pornografii...etc.) iar ca avantaje ar fi faptul ca este o sursa de informare ultra-rapida, este un mijloc de comunicare foarte flexibil(poti vb online cu cine vrei din toata lumea), costurile sun mici(nu platesti foarte mult ca sa ai net, deocamdata)

| deliaaaaa a răspuns (pentru deliaaaaa):

Scuze...vroiam sa scriu dezavantaje la primalaughing

| deliaaaaa a răspuns:

Poti afla mai multe si aici: http://bogdandragnea.blogspot.ro/2009/12/avantajele-si-dezavantajele.html
doar ca sunt lungi propozitiile:))

| Puffulethe explică:

Care aveti raspunsuri, raspundeti care nu abtineti-va

| valericalera a răspuns:

Avantaje
1.acces rapid si facil
2.comunicare rapida socializare
3.instruire
4.comert electronic
5. publicitate posibilitate de a-ti face o parere publica
6. poti invata gratuit
7.economie de timp
8.accesul la internet este permis oricui
9. informatie rapida
acces la imagini din orice colt al lumii
10. informatii gratiute

dezavantaje
1informatiile personale nu sunt in sigiranta
2. pirdere de timp
3. infractiuni
4.ilegalitati
5. dauneaza sanatatii
6.slabirea vederii
7. informatii periculoase pentru copii
8. depedent de internet