| ANONIMANONIMI a întrebat:

Vreau si eu mai multe detalii de la cine este la Academia Tehnica Miliatara Bucuresti sau cine stie despre regulile de acolo, spre exemplu la ce ora se da stingerea sau ce parere aveti despre modul de viata de acolo.Doresc mai multe raspunsuri va multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Stingerea ca stingerea, dar să vezi deșteptarea. Dar alarmele de noapte. Dar instrucția de front. Dar ascultarea de superior. Dar ordinea pe care trebuie să o păstrezi în zona unde dormi. Dar că nu faci ce vrei tu, când vrei tu, și asta zi de zi, toată viața. Cam ăsta este modul de viață pe acolo, dacă îți iubești patria și vrei să o aperi chiar cu prețul vieții, vei învăța și asta.
Cam ăsta este modul de viață pe acolo, nu e pentru ciumpalaci.