| Goldenboy97 a întrebat:

Vreau si eu un model de cerere de decontare abonamente pentru la scoala. Fac naveta.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi modelul de mai jos :

Către Direcţiunea Liceului...

Subsemnatul..., elev în clasa a...; cu domiciliul în..., vă rog să-mi aprobaţi decontarea abonamentului ( pentru ruta... –... ) pe perioada...

Menţionez faptul că abonamentul este aferent distanţei de... km/zi.

Anexez prezentei următoarele :

• Copie xerox C.I.
• Abonamentul în original.

Vă mulţumesc anticipat.

Data:... Semnătura :...

| lizucalisuca a răspuns:

Domnule/doamna director/directoare,

Subsemnatul (numele tau), domiciliat in (adresa ta), elev la scoala (numele scolii) solicit decontarea abonamentului de transport pentru ruta (aici treci ruta), pe care o folosesc zilnic pentru a ajunge la scoala/liceu.
Va multumesc,
numele tau