Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vreau toate detaliile despre meseria de stewardesa.Cum ajung sa devin,ce studii trebuie sa fac, orice detaliu este bine venit.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

1. facultatea de geografie, turism
2. master in aeronautica
3.Competente C1/2 Romana, Engleza, Franceza/Germana + o limba exotica
Intri pe site-ul https://www.blueairweb.com/prima-pagina/(spre ex) si cauti adresa de email sau nr de contact la care poti face apel pentru a cere sa trimiti CD-ul personal sau sa dai chiar un interviu la biroul lor. Spor!

| MarkRO a răspuns:

Daca doresti sa devii stewardesa trebuie sa :
1)Posezi anumite calitati lingvistice (Romana, Engleza etc.)
2)Posezi cunostinte despre aeronautica.
Daca dorescti sa te inscrii adreseazate la aeroportul din apropiere sau pe Web-siteul lor official.