| my99heart a întrebat:

Ziceti-mi cate ceva despre agricultura din Grecia si obiectivele sale turistice.

Răspuns Câştigător
| alexandradya a răspuns:

Obiective turistice : vestigiile civilizatiilor anitce ( atena cnossos olympia delfi) insulele cu peisajele sale pitoresti si monumente antice ( rodos creta corfu etc)

3 răspunsuri:
| alexandradya a răspuns:

Produce vin, grâu, lână, bumbac, măsline (locul trei în lume), stafide şi tutun. Utilizarea terenului: teren arabil – 23%; culturi permanente – 8 %; pajişti şi păşuni – 40%; păduri şi terenuri împădurite = 20%; altele = 9%.

| NightGueen a răspuns:

Uite aici un sit care te va ajuta
http://ro.wikipedia.org/wiki/Grecia
este tot ce vrei sa stii despre Grecia(inclusiv agricultura si obiectivele turistice)