| dyddyyyx18 a întrebat:

Ziceti-mi si mie carti psihologice. Plswinking

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Roşu şi negru-Stendhal, Război şi pace, Anna carenina-Lev Tolstoi, Rătăcirile elevului Torless-Robert Musil, Marea, Marea-Iris Murdoch, Străinul, Ciuma-Albert Camus, Procesul, Castelul-Franz Kafka, Muntele vrăjit-Thomas Mann, În căutarea timpului pierdut-Marcel Proust, Portocala mecanică-Anthony Burgess, Foamea-Knut Hamsun, Doamna Dalloway, Valurile, Orlando, Spre far-Virginia Woolf, Igiena asasinului-Amelie Nothomb, La sud de graniţă la vest de soare-Haruki Murakami, Madam Bovary-Gustav Flaubert, Mara-Ioan Slavici, Romanele din ciclul Hallipa-Hortensia Papadat Bengescu(Fecioarele despletite, Concert din muzică de Bach, Drumul ascuns, Rădăcini)

3 răspunsuri:
| shishilik a răspuns:

Cu o poveste in care poti observa diverse psihologii, sau de specialitate?

Crima si pedeapsa, Fratii Karamazov de Dostoievski
Invitatie la vals de Mihail Drumes
Dama cu camelii de Al. Dumas...

Daca doresti de specialitate, da putin mai multe detalii, despre cehappy

| Raul a răspuns:

Carti nu pot sa-ti zic dar o fraza buna asa sa nu raman mic:,, Te distrug pshihologic,, ...am auzit ca e celebra fraza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea Cartarescu - Gemenii,
Ken Kesey - Zbor deasupra unui cuib de cuci (e mai interesanta cartea decat filmul)