| B3bytzaa a întrebat:

Ziceti-mi si mie cateva titluri de carti frumoase de citithappy. ceva asa pentru adolescenti.big grin

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Singur pe lume de Hector Malott, toate cartile de Jules Vernes, Cocosatul de Paul Fevall, Misterele Londrei, Misterele Parisului, precum si multe din cartile care ti s-au precizat deja de alti useri.
Este bine insa ca acestea sa fie citite in perioadele de vacanta, iar in timpul scolii sa citesti lectura obligatorie data de la scoala, pentru a putea sa cunosti ce este necesar pentru lectii si pentru examene.
Acum ai o multime de idei, timp sa ai sa le materializezi si sa fii sanatoasa.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu uita să citeşti : seria muşchetarilor de Alexandre Dumas, seria Winnetou de Karl May, cărţile lui Mihail Sebastian (Oraşul cu salcâmi, Steaua fără nume, Accidentul ), seria Cireşarii a lui Constantin Chiriţa... şi altele.

| hiphopbeatz a răspuns:

"stii sa tii un secret?"
"la cumparaturi" vreo 5 volume
"supemenajera"
toate astea 3 sunt facute de sophie kinsella.
sunt nebuna si se ia.

pace!

| Natassha a răspuns:

@Timea, rosu dsi negru nu este frumoasa, eu mi-am pierdut timpul citind-o, pana la urma, personajul principal moare...
Tu, Melissa, uite-aici:
http://www.TPU.ro/......tereseaza/

| Oanny a răspuns:

Tias propune twilight saga filmul nu e chiar asa de tare dar cartile sunt wow crede-ma...

| KidDo_4008 a răspuns:

Pai toate cartile scris de sophie kinsella sunt superbe :X
si colectia chic.

| Farcas a răspuns:

Twilight
New Moon
Maytreyi
Viata unui adolescent miop
O fata iubeste un baiat
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi
Cinci saptamani in balon

| Farcas a răspuns:

Mi-am mai amintit de cateva:
De veghe in lanul de secara
Trandafirul galben
Rosu si negru (superblove struck)

superbe si astea si in plus ai nevoie de unele si la scoala.

| Farcas a răspuns:

@Rosamond
Daca tie nu ti-a placut nu inseamna ca nu`i mai place la nimeni. E un roman de dragoste ff frumos pentru adolescenti si in plus si ai ce invata din el.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Eu citest acum Scrisoare de dragoste de Mihail Dumes, citeste-o e foarte faina.

| TwixulDrept a răspuns:

Cele din colectia chic si coctail sunt faine mai ales Regina Gafelor

| memerring09 a răspuns:

Iti recomand cartea "Slam" de la Humanitas. e super de frumostongue