| anonim_4396 a întrebat:

Ziua buna! Doamna diriginta a pus conturile Google pentru classroom public, adică toată clasa avem acces la conturile fiecăruia.M-am conectat din greșeală pe contul unui prieten, acum 3 săpt aproximativ. Diriginta o suna pe mama vinerea trecută și îi spune că mi-a scăzut nota la purtare din cauză că eu i-aș fi dat restart la dispozitiv.In activitățile Google scria clar că am fost deconectat acum 2-3 săpt.
Nu este corect deoarece oricine putea sa ii dea restart la dispozitiv și trebuia să aducă dovezi.
VA ROG MULT SA MA AJUTATI, CUM POT DOVEDI CA NU AM FOST EU DEOARECE DIRIGINTA ARE UN PIC DE CIUDA PE MINE.
VA ROG SA MA AJUTATI SA DOVEDESC CA NU AM FOST EU!

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Pai cum sa le puna publice? :/
2. Cum a dat restart la dispozitiv? Dai restart la dispozitiv folosind un cont? :/ ca nu se prea leaga.
3. Poate sa aduca profesoara dovezi ca tu ai fost?
4. Sigur nu tu ai fost?

| Fury12 a răspuns (pentru DoarBogdan):

1.Le-a postat pe grupul clasei.
2.Da așa a spus ea.
3.Singura dovada este că m-am conectat din greșeală acum 2-3 săptămâni dar m-am deconectat imediat.
4.Nu nu eu am fost.
Mulțumesc!

| DoarBogdan a răspuns (pentru Fury12):

Pai da dar ce inseamna aceasta resetare? Ca nu are sens. Resetare de cont? Stie despre ce vorbeste? Si exista pagube? Eu zic sa vorbiti cu mai multi profesori, as nu ia diriginta decizii de capul ei.

| PainTech a răspuns:

1. Daca cineva e destul de batut in cap sa dea conturile ampulea pe grup asta se intampla.

2. Nu ai cum sa dai "restart la dispozitiv" din contul google.
Poti doar sa redai un sunet, sa securizezi dispozitivul sau sa stergi toate datele de pe telefon. Adica optiunile disponibile pe https://www.google.com/android/find?u=0

Greu cu tehnologia asta, mai ales cand esti idiot.

| Fury12 a răspuns (pentru PainTech):

Mulțumesc mult că mă ajuți și înțeleg ce spui, ea a spus că am resetat dispozitivul.
mersi frumos.Dar îmi poți spune cum as putea proceda sa nu îmi mai scadă nota la purtare va rog frumos nu am avut abateri tot semestrul și nu as vrea acum la sfârșit să se întâmple. Unde as putea sa fac o plângere? Până acum am câteva plângeri :
-Ca nu are dovezi și nu poate să de-a cu vina așa
-Este vina ei că nu trebuia să posteze conturile publice(cum ai spus și tu și ceilalti).
Altcumva cum as putea sa mă apăr?

| PainTech a răspuns (pentru Fury12):

Mai intai incearca cu vorba buna, spune parintilor sa discute cu diriginta.

Daca nu merge asa poti incerca la director. Daca nu se rezolva la director poti incerca la inspectorat.

Dar sincer nu cred ca merita atata bataie de cap pentru un punct scazut la purtare care practic nu te afecteaza cu nimic.

Oricum ea e de vina, datele confidentiale sau de conectare nu se dau niciodata pe grup.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu ai cum sa dai restart la un telefon doar ca ai intrat pe classroom. Intreaba colegul tau ce i s-a intamplat la telefon, ca doar el ar fi singurul pagubit. Ce v a dat sunt conturi creeate special pentru scoala, deci nu poti sa faci mai nimic cu ele, nu ai conturi bancare, informatii, nimic. Adu l pe colegul tau caruia " i ai resetat telefonul" sa spuna el cum a fost. O situatie naspa, si profesoara e tampita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"diriginta a pus conturile Google pentru classroom public, adică toată clasa avem acces la conturile fiecăruia"

Diriginta ta e batuta in cap. E vina ei ca a facut tampenia sa va faca conturile publice si sa avetii acces unul la contul celuilalt.

| Fury12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu as putea sa dovedesc că nu am fost eu cu ce ai spus tu.Sunt dezacord cu ce ai spus.Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in primul rand spune-i ca aceasta setare pe care a facut-o dumneaei este o mare prostie. Nu ajuta la nimic si doar creeaza probleme. Dar daca are pica pe tine nu prea ai ce sa-i faci.

| Fury12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că am ce sa ii fac deoarece am cu cine discuta cu Directorul școlii, sau daca nu ii fac plângere deoarece tatăl meu lucrează în acest domeniu. Mulțumesc!

| Catalin77945 a răspuns:

La ce te referi prin restart la dispozitiv, ca sa stiu ce iti spun, gen restart la cont sau?

| Fury12 a răspuns (pentru Catalin77945):

Restart la telefon a spus ea. Mulțumesc!

| Fury12 a răspuns (pentru Catalin77945):

Restart la telefon a spus ea.Multumesc!

| Catalin77945 a răspuns (pentru Fury12):

Tu efectiv n-ai cum sa dai restart la un telefon cu contul de google, e retarda aia?