| MatinDHiver a întrebat:

Ziua buna tututor celor de pe TPU! happy Imi doresc sa invat franceza, sa aprofundez ceea ce invat la scoala, sa ma descurc mult mai bine la capitolul citit si ba chiar sa citesc ceva in franceza, poate o carte. Imi place mult franceza, iar la scoala m-am facut remarcata de profesoara, dar vreau sa evoluez.
Asadar, cum credeti ca e mai bine sa incep? Dau fundita!

1 răspuns:
| anamary a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii un lucru:NECESITA MUNCA.
Apoi...cumpara-ti un dictionar vizual (roman-francez, francez-roman) si invata DOAR un cuvant pe zi...dar sa-l reti..nu sal inveti asa-de pomana.
Si apoi incepe cu regulile gramaticale.
FUNDA?