| Nikcoletta a întrebat:

Acum 2 ani sora mea a pierdut sarcina la 7 luni și de atunci nu mai poate să ramana însărcinată.
Soțul ei a dus-o la un medic bun.
Medicul i-a recomandat un tratament dar nu a avut efect, analizele i-au ieșit perfect, de 2 ani nu poate sa rămână însărcinată.
Aveți idee din ce cauză poate fi? Ați mai auzit astfel de cazuri?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Organismu nu e in stare sa reproduca. Dar pote infia un copil cat mai mic bebelus daca se poate asa e mai usor de educat

| darrio2007 a răspuns:

Cati medici crezi ca sunt pe aici?

| Naavin a răspuns (pentru darrio2007):

Da-i tu raspuns daca esti "medic". Sa ii dea medicii raspuns, eu i-am scris ceva ce e folositor.
Nu oblig pe nimeni sa foloseasca.
Dar da, nu uita ca medicina a fost pusa in fund de multe ori de plantele medicinale, "buruieni" pentru nestiutori.
Asa buna-i medicina voastra ca scrie pe pachetul de masti ca "nu protejeaza impotriva Covid-19 si nici impotriva bolilor contagioase", dar "poarta masca sa iti salvezi viata" happy.
Nu am mers la medic de ani de zile. Nu am luat niciun medicament de ani de zile.
Toate bolile le-am tratat cu plante.
Am rude care s-au vindecat de boli cumplite prin plante, am salvat vieti cu plante.
Nu credeti, da-i tu raspuns, sunt singura care i-am dat raspuns pana la ora asta, sa vad raspunsul tau, apoi critica-ma

| darrio2007 a răspuns (pentru Naavin):

Probabil esti inca tanara daca nu ai luat pastile. Am peste 45 de ani si luam pastile in copilarie, fortat de maica-mea, cand traia. Acum rar daca iau un paracetamol in cazuri mai speciale. Si nu ma tratez cu plante decat cu hameiul din bere. Acolo unde exista.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cunosc femei care s-au confruntat cu problema asta, dar daca exista cineva care sa le poata ajuta, cu siguranta sunt medicii.
Recomand schimbarea medicului, si eventual analize tatalui, sa nu fie de la el. Depinde si ce a zis medicul respectiv, poate ca ar fi la fel de intelept si sa continuati cu el. Dupa prescrierea unui medicament si urmarirea evolutiei, ar putea avea o parere mai buna decat un medic care o consulta prima data.

| Naavin a răspuns:

Grea Cruce are...
Pierderea sarcinilor e teribila atat pentru suflet cat si pentru trup: de aceea dureaza din pacate atat de mult sa devina din nou insarcinata.

Nu stiu care poate fi problema, dar uite ceva ce sa speram ca o poate ajuta cat de cat pe langa tratamentul ce l-a luat. E pur natural, e un tratament fitoterapeutic si e foarte eficient:

Va trebuie vasc: cules doar de pe mar, par, mesteacan, brad sau stejar. Atentie cu cel de stejar, sa nu fie otravitor: doar cel cu ramuri galben verzui, deschise la culoare, cu fructe albe, doar acela e bun. Cel cu fructe galbene, inchis la culoare e otravitor.
Speli bine vascul si asa ud il dai prin storcatorul de suc, ca sa obtii un suc proaspat de vasc. Il poti pastra la frigider max. 2sapt. Din acest suc, se iau 25 de picaturi in putina apa cu o jumatate de ora inainte de micul dejun, pe stomacul gol, si seara inainte de culcare, dupa care nu mai manaca nimic.
Doar vasc proaspat poti folosi

Ceai de branca-ursului, il poti lua de la plafar uscat, se prepara dintr-o lingurita cu varf de plante la o cana de apa fierbinte. Se lasa sa stea 5 minute si se bea 2-3 cani pe zi.
Ar trebui sa ajute in cazul in care nu poate ramane insarcinata.

Incercati, poate ajuta, nimeni in lume nu ii poate garanta ca vreun tratament va functiona, dar incercarea moarte n-are.
Si sa nu uitam de rugaciuni... Maica Domnului e ocrotitoarea mamelor si a copiilor. Sa se roage ei, si Dumnezeu o va ajuta.

Sper ca v-am fost de ajutor happy

| suntserios a răspuns (pentru Naavin):

Bine ati venit in anul 1870

| anonim_4396 a răspuns (pentru Naavin):

Din ce pestera ai iesit?

| Naavin a răspuns (pentru suntserios):

Iti apreciez intampinarea, spune-mi cum e pe-aici daca tot esti de mai mult timp in acest an, si ma intampini laughing))

| Naavin a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma mai tii minte? Am iesit deodata tot din aceeasi pestera

| darrio2007 a răspuns (pentru Naavin):

De unde vii, bre? Din Evul Mediu?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Naavin):

Este o prostie ce recomanzi tu, daca nu esti medic abtine te sa dai altora retete, fă ti tu si daca da rezultate ok dar nu toti sunt ca tine. Poti face un rau ireparabil fara sa vrei.Astea sunt cazuri grave ce are ea pierderea sarcinilor nu se trateaza după ureche cu vîsc

| Naavin a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu te-am obligat nici pe tine si nici pe ea sa faca ce am scris.
Macar eu i-am dat un raspuns, tu nu ai facut nici atat macar.
Nu crede nici tu nici ea, nu va constrang. Poti sa imi apricezi si tu si altii raspunsurile cum vreti, sa nu aveti impresia ca ma afecteaza in vreun fel.
Eu mi-am facut datoria de om, am incercat sa ajut. Lumea sa spuna si sa faca ce vrea

| cristimihailov a răspuns (pentru Naavin):

Salut,

Mi se pare ca te aventurezi asa sa dai cu retete din experienta babeasca. Chiar si asa, poate e mai bine sa fii mai familiarizat cu cazul.

Poate e vina lui, poate o fac mai rar si pe fuga, poate ca nu o fac cand trebuie, sunt... atat de multi poate la mijloc...

Mi se parea mai de bun si.t un sfat de genul... schimba medicul.