| diiianacu3dei a întrebat:

Acum 4 ani am stat cu un baiat,m-am indragostit de el,si el de mine pana am plecat in vacanta in Romania,in timpul in care am fost plecata el a gasit un parq a cunoscut lume noua,si a inceput sa fie vagabont,mi-a facut mult rau,m-a inselat, dar mereu l-am iertat. Daca stau mult timp fara sa-l vad, cand vine momentul sa-l vad tremur si incep sa plang.Acum merg si eu in parqul unde merge el si stam cu prietenii in comun pe care ii avem.Cand ne intalnim ne pupam ca si "iubiti" dar nu suntem impreuna! De multe ori il vad ca e gelos daca stau de vb cu alti baieti.Eu il iubesc si acum,daca nu il vad mi-e dor foarte tare de el e ca si cum mi-ar lipsi o parte din mine in schimb el are momente in care e foarte indiferent cu mine! Nu stiu ce sa fac dar eu fara el simt ca nu pot respira, el imi cunoaste sentimentele.Ce fac fetelor, baietilor?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

El ştie că pentru tine este totul, Profită de acest lucru şi te şicanează.Fă o o farsă cu un prieten comun, ca şi cum aţi fi cuplaţi, şi vezi ce reacţie are.Să fii iubită!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diana,ai făcut o mare, mare prostie iertându-l după ce te-a înşelat. Înţeleg că îl iubeşti, dar exagerezi foarte tare şi la tine se aplică proverbul ''Dragostea e oarbă''.
Nu e bine deloc.Deschide ochii şi hotărăşte-te. Dacă te iubea, crezi că mergea la alta? Ştie ce sentimente ai faţă de el, ştie că îl vei ierta de oricâte ori va fi nevoie, aşa că profită.Cât timp îi vei permite să-şi bată joc?

Prinde atitudine şi ia o decizie.
Şi crede-mă! Dacă vei incerca, vei surprinsă de faptul că îţi poţi continua viaţa şi fără el.
Rămâne la latitudinea ta.

O seară plăcută şi mult succes.