| anonim_4396 a întrebat:

Acum aproape 1 luna si jumatate am facut un pact cu un tip de la distanta. Acel pact continea sa avem o relatie ca "amanti" pe langa relatia pe care o aveam amandoi. In ziua cand am acceptat sa facem acest pact prietenul meu m'a lasat (nu stia de acest pact) dar pactul a continuat. Dupa cateva zile prietena tipului a plecat in romania (locuim in alta tara) unde este si in prezent. Aseara am vorbit cu el si a spus ca si'a dat seama ca tin si ca ma gandesc mereu la el bla bla bla si l'am intrebat daca el se gandeste la mine si nu a vrut sa'mi spuna, atunci l'am intrebat de ce, pentru ca adevarul doare, si el mi-a spus ca da si mi-a spus ca ii este somn si vrea sa doarma. L'am sunat dimineata ca si cum nu s'ar fi intamplat nimic( de obicei ma suna el) si astazi la 12 (in pauza de la munca) m'a sunat de 2 ori si l'am intrebat cum de m'a sunat daca nu se gandeste la mine, m'a sunat doar ca se plictisea, si el s-a cam suparat si a incercat sa schimbe subiectul. Ce pareri aveti despre acest lucru?
p. s. mereu imi spune ca pentru mine are ceva pus deoparte.
p. s. ma suna de 3-4 ori pe zi.

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Pana nu te arzi, nu te inveti minte. Ar fi bine daca oamenii ar putea invata, in cazul asta, din experienta altora. Sunt foarte mari sanse sa te trezesti cu ochii in soare, nu tot ce zboara se mananca. Presupunand ca renunta la actuala lui prietena, ce te face sa crezi ca in viitor nu va proceda la fel cum a facut si cu tine? Adica tu sa fii partenera lui, si sa gaseasca alta cu care sa faca pact. Dupa parerea mea, sansele sunt foarte mari sa repete ceea ce a mai facut deja. E alegerea ta, dar gandeste-te bine la consecintele actiunilor tale.

11 răspunsuri:
| alexuta4you a răspuns:

Draga mea parerea mea este ca nu are rost sa te complici cu el vrei sa fii mereu pe locul 2? Esti tanara toata viata inainte iar baieti sunt o gramada.Pentru tine are ceva pus deoparte? Dar ce? Ca esti buna pentru el sa nu se plictiseasca?

| beibimic a răspuns:

Ce pot sa spun? Iti pot spune o intrebare: Cati ani ai?

| Laurretta a răspuns (pentru beibimic):

| beibimic a răspuns (pentru Laurretta):

Pai la 18 ani, ar trebui sa fii mai matura decat atat. O relatie pe net? Nu prea are sanse. Nu-ti mai pierde timpul cu el, nu merita si poate el chiar vorbeste cu tine doar de plictiseala. Esti tanara si frumoasa, de ce sa `te consumi` pe internet?

| tequila777 a răspuns:

Sincer, omul ti-a spus exact ce gandeste si ce sentimente reale are pentru tine; nu umbla barbatii cu alte tertipuri ci complicatii :D

Eu zic sa-ti vezi frumusel de viata ta, si sa-ti cauti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, si care sa te merite :)

______ http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Abureli si copilarii

| ROBERT89 a răspuns:

Sa nu fie un cutit pus deoparte.Esti dusa rau fetito.

| beibimic a răspuns (pentru ROBERT89):

Foarte frumos sfat din partea ta.oh go on

| alecs91 a răspuns (pentru ROBERT89):

Bun raspuns

| euwik a răspuns:

It's too complicated for me! i am so sorry

| love08 a răspuns:

Poi eu cred ca tine la tine dar este prea mandru sa-ti marturiseasca asta!:Xlove struck