| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani m-am intalnit cu un baiat dar acesta nu a vrut nimic serios si nu ne-am mai vazut de atunci dar in schimb imi tot trimite mesaje sau ma suna.
Eu nu i-am mai raspuns si i-am sters nr de telefon.
In momentul de fata am o relatie si tin la aceasta persoana, el e foarte gelos si nu vreau sa ne despartim din cauza unei tampenii.
Am incercat sa-i blochez nr dar cred ca nu am facut ceva bine caci tot am primit mesaje de la el.
Voi de ce credeti ca tot ma contacteaza persoana aceasta? Si ce ar fi cel mai bine? Sa il ignor in continuare?
ps: el stie ca sunt impreuna cu cineva acum.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îl ingnori dar pe gelos să îl anunți cum stă treaba, poate îl pune el la punct.

| Ineys a răspuns:

Explica-i faptul ca ai pe altcineva acum si ca nu vrei sa mai ai vreo legatura cu el.