| Anonim132001 a întrebat:

Acum ceva timp eram la baie cu iubitul meu după ce m-am trezit și voiam sa-mi fac rutina de dimineata, eram pregătită sa-mi pun lentilele de contact și fix atunci a bătut la usa iubita varului iubitului meu (varul și iubita lui erau in vizita la iubitul meu acasa), pentru ca avea nevoie la baie, a întrebat dacă e ocupat și iubitul meu atunci i-a spus "nu, nu, intra", deși eu nu terminasem ceea ce aveam de făcut, practic m-a cam dat afara pentru ea lucru care m-a făcut sa ma simt prost pe moment și i-am zis asta iubitului meu și mi-a zis ca nu a crezut ca ma deranjează pentru ca știe ca la mine durează mai mult (ținând cont ca la mine sa-mi fac toate astea durează maxim 15 min). E normal așa ceva intr o relație sa îți dai oarecum partenerul la o parte pentru a multumi persoanele din jur? Și pe lângă asta, recent, îmi sunasem iubitul sa l întreb ce face și era la prietenul lui cel mai bun acasa si cu noua iubita a prietenului lui, eu nu o știam pe fata respectiva si când l am sunat a spus pe fundal acea fata "bine fac? Tu?" Și apoi a început sa Rada, Pentru ca eu sa cred ca iubitul meu ma înșală, ei crezând ca fac o gluma, ținând cont ca eu nu o cunoasteam pe fata respectiva m-am simțit prost si luată la misto, lucru pe care eu nu i l as face iubitului meu si nu as permite Glume de genul la adresa lui. Când iese pe afara cu grupul respectiv, ei ies cu prietenele si el singur si l am întrebat recent de ce face asta, si mi-a spus ca el nu a vrut sa ma ia la o petrecere unde era si nasul lui si cuplul respectiv pentru ca i-a fost "frica" ca o sa fac un scandal sau ca o sa tratez cu figuri iubita prietenului lui după faza asta, când eu niciodată nu m am certat cu vreo iubita de a prietenilor lui, si ca la cum ma știe după faza asta as fi tratat o cu figuri pe fata respectiva, adică el ar fi vrut sa ma comport de parca nu s ar fi întâmplat nimic si chiar dacă am fost luată la misto tot eu sa ma prefac ca sunt bine cu fata aceea. Eu i-am spus ca nu as fi făcut nici de cum un scandal, mai ales de fata cu nașul lui care are o vârsta si ca probabil nu as fi băgat o in seama si as fi tratat o pe fata aia cu indiferenta si mi-a spus ca nu i ar fi convenit nici așa ca "pai sa dacă te întrebata fata de vorba nu i ai fi răspuns sau ce?" Și i-am zis "dacă ma întreba ceva raosundeam, dar nu stăteam sa ma bag eu in seama cu ea după faza aceea urâta de a făcut o" Ce părere aveți despre toate astea? E normal asa ceva intr o relație?

27 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi doi nu va potriviti, nu era normal sa o primeasca pe aia in casa, trebuia sa i spuna de la usa ca este ocupat si ca nu o poate invita in casa, ea nesimțita cumva sa autoinvitat la voi, trebuia ea sa sune inainte la telefon sa vorbeasca cu el sa il intrebe daca il poate deranja cu o vizita scurta, nu asa sa pice pe capul vostru sa va deranjeze, mai ales ca el nu este singur prietenul tau degeaba i spui iubit ca e un bou, te a dat afara din baie pentru fufa aia, acum cel mai bine ar fi sa il parasesti sa te duci acasa la maică ta si sa il lasi pe el cu curwa aia cu care e acum. Sa purtat cu tine ca ultimul om un gunoi asta e iubitul tau, nu te apreciaza deloc, ce varsta ai tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Par niste copilarii ce povestesti tu acolo.

| relian a răspuns:

Cred ca iubitul asta al tau, sta cu tine, pentru ca na gasit ceva mai bun, cam asta e adevarul.
Daca el iese singur si toti cu partenerul, e clara, nici nu mai trebuia sa intrebi laughing
Cind o sa apara una asa cum viseaza el, te va lasa ca pe nimic, nu va sta pe ginduri deloc.
Te arunca din baie afara pentru alta laughing pfff eu fi placind aia, niciodata nu se stie.
Cam despre asta este vorba, iar motivele lui nici de nivelul gradinita nu-s.
E un de asta papagal, derbedeu, care vrea sa aiba si el iubita, indiferent cai place sau nu, acolo sa fie, asta pana apare, asta de o apare vreodata ce cauta el.

Ca idee el nu te place asa cum ar trebuie sa te placa. te place asa acolo sa fie, dar nu esti tu femeia visata de el.
Ca sa vezi, cauta o amica, pe care el no stie, una buna laughing si sa se dea la el, atunci vei vedea cinei derbedeu cu care stai laughing

| Freya1 a răspuns:

Tu probabil simți toate lucurile astea asa intens pentru ca vezi în el ceva când e în preajma persoanelor respective.
Eu îți spun din perspectiva mea, ca o fata sau o femeie indiferent de cum ar fi și ar arata ea nu mi-ar stârni starea asta dacă iubitul meu nu ar părea dat pe spate, impresionat plăcut sau as vedea ca are o afinitate pentru persoana respecirva.

Nu spun ca tu ca om nu ești geloasa.Dar din perspectiva mea, tu nu ai fi asa dacă nu ti-ar da starea asta.Si spun asta pentru ca o persoana ce e într-adevăr geloasa nu e ok cu faptul ca el sa plece de acasă seara, la petreceri, prin oraș asa de capul lui sau cu fete.Si în nici în caz nu prea accepta sa vina fete la ei în casa mai ales ca nu ii sunt rude (sora, verișoara, mama).

Asa ca poți sa ii explici asta și maia les sa fi mai atenta la ce preferințe are, ca poate are ceva fixuri sau fantezii legate de iubitele altora.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Eu cred că dacă avem musafiri sau rude în vizită ei/ele vor avea mereu prioritate! Apoi nu văd în ce scrii tu nici un motiv de supărare: prietenul tău poate ieși cu cine vrea și tu la fel. Fiecare e liber în viața asta și trebuie să avem încredere unul în altul de vreme ce avem o relație! Ce rost are să te superi pentru glume aiurea? Uneori oamenii sunt bine dispuși și ar trebui să te bucuri că iubitul tău se simte bine alături de ceilalți. Noi femeile suntem uneori, din prea multă iubire, cam cicălitoare! Rari sunt bărbații care mai au chef să trăiască cu astfel de ființe! Apoi sunt chestii pe care le poți discuta între 4 ochi cu iubitul tău, iar el, dacă te iubește, te apreciază și te respectă, va ține seama de ele în viitor! Dacă nu, atunci mai ai timp să cauți pe cineva compatibil cu standardele tale. Numai bine!

| Freya1 a răspuns (pentru Caro34):

Dai prioritate, dar nu lași femeia sa între peste iubita ta în baie.Trebuie sa ai bun simt.
Înainte sa intri întrebi musafirii dacă au nevoie (în caz ca sunteți stransi la o masa ca să dai întâietate fiind musafir).Dar nu pui omul sa îți scoată partenerul afara din baie.

Iar legat de sa faci ce vrei, cu cine vrei, sa iesi unde vrei când ai o relație e un rahat. Daca nu îți pasa de ce face partenerul tău, ori vorbești fără experienta unor relații, ori pur și simplu nu îți pasa de omul respectiv.
Sa ști cu cine iese și unde nu înseamnă să fi geloasa.La fel cum nu e normal sa nu îți inviti iubita cu tine când tu mergi în preajma unor fete (sau invers).O data ce ai o relație in afara de munca și ieșitul cu prieteni băieți la băieți, si fete la fete nu aveți de ce sa ieșiți separat, ca dacă era asa nu veneau și ceilalți băieți (fete ) cu partenerii.

| Anonim132001 explică (pentru Freya1):

Exact, ma bucur ca ma înțelegi, chiar și persoanele mele apropiate, familie și prieteni au spus ca nu e normal așa ceva, eu nu l-am pus niciodată intr o situație de genul

| Freya1 a răspuns (pentru Anonim132001):

Era o vorba ce spunea ca și vând mergi cu iubita ta undeva, stai cu ea, nu te duci ci prietenii sa o lași pe ea cu fetele.Nu se cade și nu e politicos.
Iubita ta e tot iubita ta indiferent în fata cui sunteți.

Sunt niște criterii în viata de urmat dar nu oricine le înțelege.Multi vorbesc din perspectiva "modernismului". Adică "nu te arata dacă ești gelos și dacă îți creapa inima ca pici tu prost","și dacă pleacă acasă se intoarce","ma feresc de telefonul și lucurile lui ca de râie sa nu aflu ca ma insala și sa sufar" etc.Cand de fapt persoanele astea sunt pline de frici,anxietății, stima de sine scazuta, teama de singurătate, relații pe interes și multe altele.
Nu funcționează asa lumea, adică sa taci și sa înghiți. Daca nu îți convine ceva spui, dacă nu ii plece ce aude nu are de cât sa își caute pe altcineva cu alt caracter.Pana la urma găsești pe cineva după tine, iar dacă nu o vei face nu pierzi nimic.

| AmandinaDragan a răspuns:

Da e normal pentru ca-i ''relatie''.

| just4ubr2015 a răspuns:

Da este normal nu e nimic rau in a lasa pe altul sa isi faca treaba daca tu ai nevoie de un timp mai mare de aranjat.nu mai fiti asa de rele ca de aceea nu va mai suporta pamantul.

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Ținând cont ca mai aveam doar sa-mi pun lentilele de contact in ochi, nu dura mai mult de 3 minute, putea sa i spună sa aștepte 3 minute și apoi e libera baia, dacă nu ai înțeles ceea ce am scris, nu ți mai da cu părerea aiurea

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Stai tu linistita ca oricum el o *** pe aia cand nu esti tu acolo laughing

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Cum era sa l dau eu pe el afara din baie in timp ce se spala pe dinti de exemplu la mine acasa dacă iubitul verișoarei mele avea nevoie la baie in momentul respectiv, nu i ar fi convenit

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

E iubita varului lui, dacă atat poți, atat gândești, o spui de parca e ceva amuzant sa inseli ca om, sper sa razi și când o sa fii tu înșelat, kiss

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

As putea și eu sa ma *** cu oricine și sa l insel, dar aici e diferența dintre oamenii ca mine și oamenii ca tine, se vede cât de bine dezvoltat esti din punct de vedere intelectual

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Si daca e iubita lu varu ce are...tot gaura e si aia..nu mai fi naiva ca vei afla adevarul mai devreme.

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Intelectuali nu sunt anonimi ca tine... daca ai avea experienta mea de viata nu ai mai fi asa naiva am vazut multe la viata mea cat nu ai trait tu

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Atunci e strict problema lui, nu totul in viata se rezuma la f***t, sunt chestii mult mai importante cum ar fi dezvoltarea personală, dar poate tu ești atat de limitat încât vezi in fata doar p***a, s*x sau f****t sa ma exprim in termenii tai, sa ma înțelegi mai binewinking

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Da, se vede laughing)

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Crezi ce vrei ca vad ca gandesti ca una de 15 ani....bv lui ca te inseala meriti laughing

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Cine a vorbit aici de înșelat? Nu vezi ca deviezi de la subiect? Ești foarte redus, mai și semnalizezi pe lângă asta, nu știu cum de fix oamenii reduși au așa mare încredere in ei și se cred super inteligenți, spune multe lucruri despre tine faptul ca razi și te ai bucura ca o persoana random sa fie inselata, de aici se văd frustrările tale acumulate in viata, tind a cred ca tu ai fost inselat pe toate părțile dacă ai o astfel de gândire și asemenea frustrări

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Eu doar vreau sa iti deschid ochii daca nu vrei asta e lasa sa faca dus cu ea cand tu nu esti acasa laughing

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Da, eu gândesc ca una de 15, când gândul tau e doar la f****t, inselat, p***a, "gaura" cum spui tu, va mai întrebați de ce devin femeile "panarame" și ajung sa fie azi cu unul și mâine cu altul, pai văd ca asta apreciați voi, vi se pare ceva cool sa înșelați, de asta sa aveți parte dacă vi se pare așa "cool"

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Vrei sa iti scriu in chineza ca in romana nu intelegi romaneste stai atunci in prostia ta si asta e gagiutu o *** pe aia de peste 1 an ce nu intelegi romaneste nu mai fii naiva ca vei afla curand adevarul ...nu mai fiti naive ca de aia suferiti dupa

| Anonim132001 explică (pentru just4ubr2015):

Te las in bula ta, ca am văzut cât de limitat ești și cât poți

| just4ubr2015 a răspuns (pentru Anonim132001):

Ramai inselata fata mea ca meriti soarta daca atat pe duce capul

| newaccountbye a răspuns:

Impune-te,ia atitudine și nu-l mai lăsa sa iasă singur doar cu prietenii. Din ce îți spune, deduc ca i ar fi Rușine cu tine! Chestia cu baia e normala, pentru ca așa se întâmpla când avem vizitatori, dar celelalte chestii nu mi se par normale. Trebuie sa ii pui și tu lui câteva reguli, nu doar el.