| anonim_4396 a întrebat:

Ah,sunt slaba.Mi-a spus doar un "te iubesc" la telefon si aproape ne-am impacat.A ramas ca ne vedem azi...a zis ca vrea sa ma stranga in brate.
Dar presupun ca tot o sa vrea sa le spun alor mei despre noi si am 2 variante:
1.Ori le spun si iese scandal mai mult ca sigur...
2.Ii zic ca nu pot sa le spun si (probabil) ne vom desparti.(definitiv, de data asta).
Deci...ce fac? E a mia intrebare pe care o pun pe tema asta.

Răspuns Câştigător
| Xenya a răspuns:

Pai daca il iubesti cred ca ar trebui sa iti asumi acest lucru si sa fii sincera cu parinti tai macar de dragul lui.El nu vrea sa se ascunda de nimeni si de aceea el doreste sa stie si parinti tai de prezenta lui.Consider ca te iubeste deoarece insista pe acest subiect, daca nu te-ar fi iubit nici nu l-ar interesa de parinti tai.Parinti o sa fie alaturi de tine chiar daca initial o sa fie putina cearta, iti trebuie doar putin curaj.Te sfatuiesc sa te mai gandesti asupra acestui lucru! Mult succes happy

23 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga mea, curaj! Ia o gură mare de aer, ca atunci când trebuie să te scufunzi în apă rece, și spune-le tot! Așa cum știi, cu mult calm, maturitate și răbdare.
Nu prea văd ce altă variantă ai avea.
Și nu trebuie să te temi de ceartă și morală. Nu ai cum să scapi. Dar dacă îl vei avea pe iubitul tău lângă tine, vei trece peste mult mai ușor.
Succes, DontSpeak (nickname-ul tău - în cazul de față... bună glumă)!
Salută-l și pe Wizard din partea mea.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Ca de obicei..ai dreptate.
Trebuie sa-mi iau odata inima in dinti si sa...ma duc ca mielul la taiere!hee hee
Mersi pentru incurajari si da. Wizard o sa fie langa mine, mi-a promis asta.
Mai mult ca sigur te saluta si el si te imbratiseaza cu drag (si eu!).
Noapte buna!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, exact, ca mielul la tăiere, bine zici... Dar poate se va termina repede și nu va fi foarte dureros (nu știu, dar presimt că frica ta e mai mare, decât ceea ce o să simți odată ce vei mărturisi totul - va fi mai mult ușurare).

Apoi lasă-i pe ai tăi câteva zile să se obișnuiască cu ideea, încearcă să-i eviți o perioadă, iar când se vor calma, veți putea să discutați deschis.

Te pup, scumpo.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Da...le zic totul in maxim un minut si dupa aia fug si nu mai dau pe acasa vreo saptamanalaughing.
Glumesc. Poate ai dreptate, poate frica mea e prea mare...deci o sa incerc sa gandesc pozitiv.
Te pup si eu, mersi!

| DimLight a răspuns:

Ba di undi plm..tot apareti voi astea care il gasiti pe fat frumos pe un cal alb cu fix 20 de ani mai mare?! ti-ai facut mai multe conturi, e vreun racolator de fete pe aici, hai ca daca ma enervez imi activez pilele din politie si poate infunda vreo unu din voi puscaria, sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Ma ce periculos esti tu, m-ai si speriat!
Daca poti sa dai un raspuns frumos, fara fite...bine.
Daca nu,"fa pasi".
Si e problema mea daca l-am gasit pe fat-frumos cu 20 de ani mai mare, clar "smechere"?

| DimLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e problema mea draga, doar ca am mai vazut zilele astea pe aici aceleasi intrebari de la alte nume de cont, poate ti-e rusine sa recunsti ca tot tu ai fost. sau poate chiar s-a intamplat asa..lumea e mare si coincidente exista, eu iti zic doar sa fii atenta, cunosc colege care au ajuns bine ca au plecat cu unii(nu chiar cu asa de mult mai mari decat ele) si cunosc colege care au ajuns rau din cauza lor.e treaba ta ce vrei sa faci si ce riscuri iti asumi, si vezi-ti de grija ca nu te ajuta nimeni pe gratis... fii un pic realista(daca nu esti deja).

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Pai tot eu eram cu acelasi cont, numai ca mi-am schimbat nickname-ul.
Stiu ca exista situatii si situatii, dar pot sa am grija de mine.
Have a nice day!

| DimLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc, la fel!

| NoName0011 a răspuns:

Cati ani aveti amandoi?! ...si care ar fi motivul sa nu il accepte ai tai?

| anonim_4396 explică (pentru NoName0011):

Eu am 18 ani si el e cu 20 de ani mai mare ca mine.

| NoName0011 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam mult. el putea sa fie insurat si cu copii deja. Acuma e alegerea ta ce vrei sa faci pe viitor.Totusi is curioasa. are o situatie materiale buna de ai acceptat o relatie cu el?!

| anonim_4396 explică (pentru NoName0011):

Da,putea...dar nu e.
Si nu, nu e bogat sau ceva...chiar nu poti concepe ideea ca 2 oameni se pot iubi pur si simplu chiar daca intre ei sunt diferente mari?

| NoName0011 a răspuns (pentru anonim_4396):

De obicei aceste relatii in care unul dintre ei pot fi mama/tata/bunic, se bazeaza pe interes. Dar da, uite la tine e altfel, sa va tina relatiahappy.

| Xenya a răspuns:

Am si eu 2 nelamuriri:1.de ce nu vrei sa le spui parintilor despre el? si 2.il iubesti? in functie de aceste doua raspunsuri este posibil sa raspund la intrebarea ta!

| anonim_4396 explică (pentru Xenya):

1.Nu vreau sa le spun parintilor pentru ca el e mult mai mare ca mine.
2.Da!

| anonim_4396 explică (pentru Xenya):

Ai dreptate, mersi mult!

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu multa placere! Mereu am mers pe principiu fii sincer cu alti si alti vor fi sinceri cu tine!

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca il iubesti cred ca ar trebui sa iti asumi acest lucru si sa fii sincera cu parinti tai macar de dragul lui.El nu vrea sa se ascunda de nimeni si de aceea el doreste sa stie si parinti tai de prezenta lui.Consider ca te iubeste deoarece insista pe acest subiect, daca nu te-ar fi iubit nici nu l-ar interesa de parinti tai.Parinti o sa fie alaturi de tine chiar daca initial o sa fie putina cearta, iti trebuie doar putin curaj.Te sfatuiesc sa te mai gandesti asupra acestui lucru! Mult succes happy

| Xenya a răspuns:

Multumesc pentru funtita! happy

| anonim_4396 explică (pentru Xenya):

N-ai pentru ce, ai meritat-o!

| xKathrinexD a răspuns:

Pai, trebuie sa fi sincera. Spune-le parintilor tai asta si nu cred ca o sa iasa scandal:

-Mama, nu imi place sa va mint sau sa va ascund lucruri, deci, trebuie sa va spun ceva... Eu ies cu un baiat. El ma place, eu il plac si astazi trebuia sa ne inttalnim. Nu imi place atunci cand ne certam din cauza unui baiat si eu sper sa nu se intample. Imi oare rau daca v-am dezamagit, dar eu ma simt fericita cu el si vreau sa raman prietena lui pana cand nu o sa il mai plac. Imi pare rau, dar nu vreau sa fim despartiti:X

Spune-i asta mamei tale, pentru ca tatii sunt mai protectivi cand este vorba de fata lor si este posibil sa iti omoare iubitul.

Atentie:
-Ii spui asta daca il cunosti pe baiat in realitate.
-Daca nu il cunosti, desparte-te de el cat mai repede pentru ca poate sa iti spuna ca are aceeasi varsta ca si tine, dar de fapt este un traficant sau pedofil care are de fapt 40 de ani. Te rapeste, te violeaza, te chinuie, te trimite peste tot sa te prostituezi... Nu sti ce periculosi pot fi. Eu ma plimbam cu bicicleta cu o fata mai mica decat mine cu vreo doi ani si ne-au prins unii de vreo 16 ani cu droguri si itgari in buzunar. Noroc cu mine ca i--am injurat si am scos telefonul; si mi-am sunat parintii mei si pe ai fetei.-tatal ei disperat a venit cu pistoulul in buzunar, dar, pustii aia fugese-ra pana atunci. Veni-se mama cu Mercedesu'! A fost nebunie completa!rolling on the floor

Deci, Succes!

| Sashavalentine a răspuns:

Zi-le parintilor tai si o sa te inteleaga si isi vor da seama ca ai crescut si ca esti independentawinking.

| chocco1995 a răspuns:

Parintii tai nu il accepta pentru ca e mult mai mare ca tine si adevarul asta e.....insa ai o anumita varsta si poti sa iti asumi toate responsabilitatile, vorbeste cu ei si spune-le ca el te face fericita si cu el te simti bine, indiferent daca ei il accepta sau nu, daca tu nu o sa renunti la el parintii tai o sa cedeze