| vanicel a întrebat:

Ai avut o relatie de prieteni cu niste persoane cu care la un moment dat te-ai certat. Relatia a fost una apropiata, iesiri zilnice, vacante etc. Cum sa treci peste dezamagirea acestei relatii? Cum sa te obisnuiesti ca nu mai e ce a fost? Ne vedem, avem acelasi cerc de prieteni cat de cat, dar par a fi niste resentimente si nu imi plac. Nu vreau sa reconstruiesc nimic, vreau doar sa ma impac cu mine si sa trec peste, dar nu prea pot. Nici sa ma rup de tot nu se poate (cerc comun, copii comuni)

1 răspuns:
| Eireann a răspuns:

Ca sa te impaci cu tine trebuie sa te impaci cu ceilalti. Ok, nu mai e prietenia dar trebuie stins conflictul. E ca orice despartire, doare. Experienta e suma greselilor noastre, invata din ce s-a petrecut, tine minte aspectele frumoase si accepta ca lucrurile s-au schimbat.