| Andreivv2 a întrebat:

Ai mei se cearta intruna, taicamiu o bate pe maicamea pentru ca crede ca il insala, de fapt face asta de cand s-au casatorit(18 ani), am aflat acum. Eu am 16 ani, ce dracu sa fac ca mai am putin si intru in depresie cand vad/aud cum se cearta?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa bage divort. Aia dc s-a casatorit daca nu e in stare de o familie.

| Freya1 a răspuns:

Pai vorbeate cu mama ta si spune-i sa divorteze. Explicai ca te afecteaza pe tine foarte mult iar daca o sa continue asa intr-o zi o sa pleci de acasa.

| Bondarel99 a răspuns:

Mamei tale nu cred ca ii place sa fie bătută, cale de împăcare nu văd sa mai existe și chiar dacă ar fi nu ai cum sa mai traiesti cu un om foarte gelos și agresiv care ti-a făcut atâta rău. Mai mult ca sigur a rămas in căsnicia asta pentru tine și pentru ca ii era frica sa își ia viața de la capăt. Dar tu poți sa vorbesti cu ea și sa ii spui ca poate sa facă asta, tu ești deja mare și nu trebuie sa te mai trateze ca pe un copil și ați putea pleca din casa aia, cel puțin ea poate sa facă asta.

| danay72 a răspuns:

Nu poti face nimic, eventual să vorbești cu ei când sunt bine dispuși și să le spui cum te simți când se cearta. Dar nu ii acuza de nimic și nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.