| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am nevoie urgent de niste sfaturi. E vorba despre un baiat pe care l-am cunoscut pe internet.Ne-am intalnit si mi-a zis ca e indragostit de mine dar eu nu am vrut sa-l cred pentru ca era putin cam smecheras... Dar m-am indragostit si eu de el, si cand i-am zis, parea incantat, dar, a doua zi, ma ignora si se dadea la altele, si la scurt timp, s-a cuplat cu una.Eu sufeream enorm din cauza asta, am plans mult si incercam sa-i arat cat de mult il iubesc dar nu ma credea, sau nu-l interesa.Prietena lui la inselat, s-au despartit, apoi mi-a zis ca ma iubeste si a inceput sa se joace asa cu sentimentele mele.Se poarta urat cu mine, uneori.Deseori ma ignora apoi zice ca-i pare rau. S-a jucat mult cu sentimentele mele, si chiar mi-a trecut adica nu mai sunt atat de indragostita de el, dar sunt geloasa cand se da la altele si ma tem foarte tare sa nu ma indragostesc din nou de el.
deci va rog foarte mult sa ma ajutati!
cu drag, Deea.

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

"Cui pe cui se scoate". Fa si tu la fel ca el!

| deeea28 a răspuns:

Daca esti geloasa pe altele nu inseamna neaparat ca-l iubesti, poate fi vorba doar de posesivitate. N-ai ce sa iubesti la el o data ce se poarta urat cu tine. Nu meriti asta. Sunt sigura ca esti destul de tanara si frumoasa si nu ai motive sa n-ai incredere in tine si in faptul ca poti oricand avea pe altcineva. Fi mai increzatoare in tine. Sa spui TE IUBESC e tare usor, uite, iti zic si eu daca vrei, te iubesc te iubesc te iubesc, dar ma crezi? Vorbele se pot zice usor, dar faptele conteaza cel mai mult. Si daca se poarta asa cu tine nu demonstreaza decat ca acel TE IUBESC e doar o vorba in vant, deci, are vreun rost sa-ti pierzi timpul si sa-ti macini gandurile pentru unu care nu te iubeste?

| elamit a răspuns:

Eu cred ca mai ai ceva pentru el si acum altfel nu sufereai atat, cauta si tu alt baiat care sa te iubeasca numai asa il vei putea uita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Isi bate joc de tine, cauta unu' mai serios.

| alexa18 a răspuns:

Buna, te inteleg. Nu mai vorbi cu el pentru ca e clar ca se joaca cu sentimentele tale. Adica, s-a cuplat cu fata aia si s-au despartit apoi ti-a zi ca te iubeste? Nu a mai avut pe cine sa minta si de-asta ti-a zis asa. Tu poti sa faci cum crezi ca e mai bine, dar nu e de loc normal cum procedeaza. Gaseste-ti pe cineva care te iubeste cu adevarat si il iubesti. Pa pa!

| zuzu_4658 a răspuns:

Yubita. asa sunt toti cand le spui ca ti place pesroana lui si ca esti indragostita de el atuci si-o ia in cap.ai facut cea mai mare greseala ca i ai zis si ca i-ai aratat ca esti indragostita de el. POate si lui i place de tine da nu-ti arata si sa stii ca INDIFERENTA ATRAGE SI UCIDE in acelasi timp. eu am trecut de ff multe ori prin chestiile astea. dar oricum sa stii ca roata se va intoarce orce ar fi si orcat de tarziu... Tu incearca sa fi indiferenta. dai raspunsuri directe usoare./. arata i ca nu te mai intereseaza.si de cate ori inceara sa vorbeasca cu tine si sa te vrajeasca nu te mai lasa dusa de val si de vorbele lui.gandeste te ca nu e bine. lasa l sa ti vada indiferenta pentru ca atunci o sa te caute el.:*

| hyatt a răspuns:

Pai. daca il vezi ca singurul barbat de pe planeta, atunci merita sa investesti in el, insa daca ai mai mult de 25-28 de ani, daca ai ceva minte, il vei uita repede si cu totul!
M.

| monyk2000 a răspuns:

Draga mea, si eu am o mica problema cu un baiat de la scoala de care imi place. Dar acum nu e momentul povestilor mele! Eu as zice sa incepi si tu sa-l ignori pe acel baiat, poate, atunci el va fi cel ranit si tu smechera! Atunci va fi in pielea ta si va vedea. Dupa o saptamana doua in care il ignori complet incearca sa discuti cu el fata-n fata despre lucrul acesta si sa ii zici tot ce ai avut in minte! Sper ca ti-am fost de ajutor!