| BlackMan306 a întrebat:

AJUTOR! Multumesc celor care isi fac timp sa imi citeasca aceste cuvinte si care ma vor intelege. Ajutati-ma va rog, traiesc o viata de sclavie deoarece parintii mei ma maltrateaza.Am ajuns bataia lor de joc,ma bat in fiecare zi fara niciun motiv,ma injura iar noaptea nu inchid un ochi de frica lor! Amandoi se unesc sa ma bata,amandoi mi-au luat laptopul si alte obiecte scumpe,dar bine ca mananca din mancarea mea! Plang in fiecare zi,bunica mea care sta in casa cu mine si parintii vrea,saraca,sa imi aline durerea dar parintii o bat si pe ea.Mi se rupe sufletul de bunica mea! Intr-o zi,cand parintii au fost plecati undeva pentru o zi,am plans de fericire ca pot sa stau cu bunica, numai atunci am fost fericita.Parintii vazand ca ma inteleg cu ea au zis sa nu mai plece deloc de acasa si sa ma chinuie,deci credeti-ma,traiesc un cosmar! De multe ori am incercat sa ma sinucid din cauza lor dar parintii, mandrii de ei si nefiind de acord cu suicidului si m-au snopit in bataie.De fugit nu am unde! Nu mai pot trai asa, ei nu ma lasa nicidecum cu bunica pe care a ramas ultima mea speranta! Numai dupa ce parintii nu vor mai fi voi putea trai linistita cu bunica mea draga.

18 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

No offence, dar nu cred nici un cuvintel, din ceea ce ai scris.Atunci cand ai ramas numai cu bunica, daca ar fi fost adevarat, va luati,, de manuta,, si va opreati la cea mai apropiata sectie de politie.Sau si mai simplu apelati 112.

| BlackMan306 explică (pentru pisoias):

Dar bunicii ii este frica de ei si nu poate sa faca nimic!

| pisoias a răspuns (pentru BlackMan306):

Dar cand pleaca nu puteti apela la politie, la o vecina macar? Nu aveti telefon? Raman la parerea initiala.

| BlackMan306 explică (pentru pisoias):

Toata lumea le-a spus sa se comporte frumos cu mine, pana si bunica dar parintii i-a calcat in picioare pe toti.Si,zic mai bine sa stau cu bunica mea si sa traiesc fericita, dar asta numai dupa ce ii voi ucide pe parinti.Mai bine asa decat sa imi petrec viata cu toti copii de la protectia copilului.Acolo voi ajunge daca sun la politie.Mai bine cu bunica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere ajutorul celor de la protectia copilului.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ai 3 variante :1)să rabzi până se va termina totul (nu te sinucide te rog)
2)sună la protecția copilului /ia legătura cu poliția, găsești numerele de telefon pe net.
3)încearcă și ia legătura cu cineva care te poate ajuta să ajungi la o mănăstire (un preot e de indicat), cunoscândul pe Dumnezeu vei fi fericit
Baftă!

| Elide a răspuns:

Călugărește.te....cum Doamne iartă.ma să.i otrăvești sunt mari păcate înainte lui Dumnezeu, gândește.te că i.ai omorât cum vei trai cu moartea pe conștiință. :o

| AKARA0 a răspuns:

Unde te crezi tu aici hitman?

| AKARA0 a răspuns:

Pai aia nu sunt părinți ci sunt niste maniaci care cred că dacă stai in casa lor vei fi o marioneta la mâinile lor, cel mai bine ar fi sa iei legătura cu protecția copilului cat mai rapid, și să te muți tu cu bunica ta o perioada la o ruda apropiata sau la un amic. Fara un pas înainte nu vei face nimic și vei sta toată viața până când îți vei lua un job și te vei muta la casa ta.

| gugugugu a răspuns:

Chiar nu raporteaza nimeni intrebarile astea cretine? Unii dintre voi mai iau si in serios intrebarea si raspund asa, ca la carte...

| BlackMan306 explică (pentru gugugugu):

Oare tu cum te-ai simti daca ai fi in locul meu? Nu iti doresc deloc asemenea parinti ca ai mei! Decat sa vorbesti asa mai bine te-ai pune in locul meu!

| BlackMan306 explică (pentru gugugugu):

Cretin esti tu!

| Elena2001BR a răspuns:

Păi să mă pun în situația ta nu pot.că nu am cum dar îmi pot imagina...așa că eu te sfătuiesc să vorbești cu un preot ..cred că asta ar fi cea mai bună soluție. Să.i omori cum a spus clockwork nu ai cum, totuși sunt părinții tăi, chiar dacă se comportă cum se comportă... dacă nu ai puterea să vorbești cu un preot, sună la protecția copilului, găsești numărul lor pe internet

| BlackMan306 explică:

Daca nu te superi imi spui te rog si alte otravuri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackMan306):

Farama diferite pastile cat sa se faca praf si gata

| BlackMan306 explică:

Este adevarat, ce as castiga daca v-as minti?

| BlackMan306 explică:

Da...este adevarat, ce as castiga daca v-as minti?

| Andu033 a răspuns:

Încearcă să contactezi protecția copilului care sigur te va ajuta sa iti inbunatatesti viata. Nu te sinucide ca e mare păcat pentru câtiva ani până când vei creste mare Si iti vei întemeia tu o familie unde totul va fi bine.