| Raluca_9152 a întrebat:

Alut! va zic si eu povestea mea.2 ani si 3 luni m-am intilnit cu un baiat la inceput mai mult vorbeam pe internet decit ne vedeam, dupa aia s-a mutat in orasul care stau eu si majoritatea timpului il petreceam impreuna.il iubesc foarte mult si intotdeauna faceam tot posibilul ca sa fie bine in relatia noastra, dar lui intotdeauna nu-i placea ceva, ca nu ii arat iubirea mea si tot felul de lucruri de astea.printre acestea si multe certuri.intotdeauna ii dadeam si bani, il ajutam enorm.in ultimele luni ma ignora total pina am decis sa ne despartim pentru ca mi-a zis ca are alta.eu am acceptat lucrul asta si l-am lasat in pace fara sa-i scriu ceva sau sa-l sun.acum insa am vorbit cu el dupa 1 luna de cind ne-am despartit(i-am zis de o datorie pe care trebuie sa mi-o dea) si imi zice ca nu mai este cu aia si abia acum ma intelege pe mine cum m-am simtit eu deoarece el acum a vazut cum este sa suferi din dragoste. cel mai dureros mi-a zis ca el nu are aceleasi sentimente pentru mine asa cum le am eu.sadsi nu putem sa fim impreuna deoarece nu ne intelegem. insa eu nu pot fara el, nu ma intereseaza altul.prin prea multe am trecut impreuna ca el acum sa-mi zica toate astea.nu stiu ce sa mai fac, nu stiu daca o sa-l pot uita.

Răspuns Câştigător
| DrumuriFictive a răspuns:

Eu stiu ca o fata/femeie nu trebuie sa lase un baiat/barbat sa vada durerea din sufletul ei.Lasa-l,uita-l,nu merita. Cere-i datoria aceea daca intr`adevar e ceva semnificativ si mergi mai departe.Sunt atatea drumuri pe care poti sa mergi incat nu te poti impiedica de un "gunoi" dintr-o statie in care s-a oprit trenul tau.

5 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Eu nu inteleg cum ai putut sa stai atata timp cu acest baiat si cum nu realizezi ca te abureste?! Sau probabil realizezi dar il iubesti prea mult incat pana si tu singura te minti si nu, nu este bine sa continui asa. Sfatul meu, uita-l! Chiar daca este greu, presupun ca esti tanara si vei gasi pe cineva care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti. Succes!
PS: Eu nu i-am cerut si nu i-as cere niciodata vreun ban sau macar un capat de ata prietenei mele, mi se pare un gest de prost gust si lipsit de bunele maniere ale unui gentleman. Tot ceea ce ii cer...am deja! Si acelasi lucru ti-l doresc si tie!

| Ирина19 a răspuns:

In nici intr-un caz sa nu-l ierti.Inteleg ca-l iubesti,dar pur si simplu nu merita, doar prin alta fata si-a dat seama de faptul cum e sa suferi din dragoste, cred ca Dumnezeu l-a pedepsit.Ai toata viata inainte,el insa nu te merita deloc, incearca sa mergi mai departe si evita orice chestie care iti aminteste de el, sunt o multime de baieti care la sigur iti vor impartasi toata dragostea lor si doar atunci iti vei da seama ca totusi n-a meritat sa suferi pentru cineva care cu adevarat nu merita.Bafta si ai grija de u.

| DuTzVlAaA a răspuns:

Hmphhhh:-s complicata povestea ta incerc sa iti dau un sfat: incearca sa-l uiti daca nu reusesti nu-l mai baga in seama nu imi vorbi cu el nu ii mai raspunde dupa aia o sa se intoarca la tine happy parerea meahappy

| eu17 a răspuns:

Pai daca nu o iubeste, la ce sa se minta mai frate? e clar, cand ia-i cerut sa-si onoreze datoria a da-o la intors, cat de fladtant trebuie sa fie sa iti dai seama ca nu e pentru tine? Ohhhhhh

| Raluca_9152 explică:

Ieri cind mi-a scris numai de datorie i-am zis in rest nimic.niciodata nu i-am aratat ca sufer din cauza asta.dar in sufletul meu e altcevacrying