| Jajajajaj a întrebat:

Am 13 ani si nu mai suport, mama mea tot tipa la mine și tot ma amenință că mă da afara din casa ca sunt cel mai prost copil și ma compara cu toți. Nu crede în mine absolut deloc, vreau sa dau la fotbal și zice fotbalul nu e de tine și dacă strâng niște bănuți nu ii mai am în secunda a 2. La colindat am strâns 1 milion jumate cu toate de dus ma refer la sorcova și la toate ca nu am de la cine și când am ajuns acasă am pus bănuții pe masa și m-am dus la baie și m-am întors nu ii mai aveam și statusem de la 9 dimineața până seara târziu și la ziua mea aproape nu îmi face cadou nimic și nu o spus niciodată te iubesc. Cică ma trimite la tata care nu are casa și nici loc de munca, țipă la mine dacă stau pana la 10.

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mi-ai adus aminte de cineva

Im pare rau cu Adevărată prin tot ce trece sa stii chiar imi pare rau ca trebuie să suporți acceptați toate astea esti un copil cuminte si bun la suflet este clar asta

Nu o mai baga in seama nu mai avea niciun fel de contact cu ia uni oamenii nu se schimba niciodată orice ai face pentru ei vor vedea totul de rău in rău așa sunt pur ai simplu uni oamenii nu ai ce face nu este vina ta deloc ca ia este așa nu mai sta cu ia de vorbă stai departe de ia aia nu-i mama adevărată care te tratează în halul ăsta și îți face una ca asta așa oamenii nu sunt părinți nici cu numele

Mergi si stai cu tatăl tău lângă tatăl tău si bănuți pe care ti faci tu din munca ta cinstită puneți deoparte nu-i mai lasa pe mâna ei stai departe de așa oamenii ăștia nu sunt părinți

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa cum scrii, fara semne de punctuatie si alte greseli gramaticale, i-as da dreptate mamei tale!

| Jajajajaj explică (pentru Salontanul):

Scriu repede pentru ca ma pune la culcare

| Salontanul a răspuns (pentru Jajajajaj):

Si cu ce vrei sa te ajutam noi? Nu putem face nimic!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai 13 ani si nu ai alte alternative decat sa-ti asculti mama si sa mergi la scoala ca sa inveti.
Stiu ca pentru multi din voi este o tortura sa mearga la scoala, dar este doar pentru binele tau, ca sa nu ajungi si tu pe strazi, ca taica-tu, fara casa, masa si o farfurie de mancare calda in burta.

Nu te mai plange atat, ca maica-ta tipa pentru ca esti neascultator, altfel nu ar avea motive de tipat la tine. Ia in serios datoria de elev si invata, adu acasa numai 9 si 10 si vei fii laudat.

Copii de 13 ani trebuie sa fie in pat la culcare la 9-10 cel mai tarziu, deci regula mamei este una foarte normala si sanatoasa, pentru anisorii tai.

| sierra1 a răspuns:

"mama mea tot...amenință că mă da afara din casa ca sunt cel mai prost copil "

ea te știe mai bine, suntem tentați s-o credem pe ea

| Mosotti a răspuns:

Si care e intrebarea?
Nu ai ce face, asta e mama ta si gata, obisnuieste-te cu asta pana faci 18 ani sa pleci la viata ta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Strângeti bănuți munciti de tine si punem deoparte o sa-ti trebuiască într-o zi bravo ma ție bravo ca muncești si vrei sa ai un banut al tau si nu furi nu faci rău nimănui să obții bani murdari bravo tie ca muncești cinstiți și te descurci

| Jajajajaj explică (pentru GraniniCuPiersica):

Mulțumesc, când o sa am 15-16 ani ma duc la munca și ii arat ca pot

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Jajajajaj):

Nu nevoie crede-mă nu-i nevoie să-i demonstrezi nimănui ce poți lăsăi pe toți pe absolut pe toți în plată lui el ni doarme niciodată ai grija de tine vezi sa nu apuci drumuri greșite strângeti bănuți puneți deoparte mergi la scoala in continuare schola este enorm enorm enorm de importanta poți ajunge cineva prin scoala nu mai muncești la munci grele ploaie si noroi vei ajunge sa munceste lângă oamenii importanți oamneii care ai se învățată de la ei cu Adevărată despre viața despre orice învăța nu te lasă de școală niciodată

| Jajajajaj explică (pentru GraniniCuPiersica):

Îmi place școala doar ca eu uit repede nu pot tine minte nimic învăț 3 ore uit tot într-un minut

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu am nevoie sa demonstrezi nimic nimănui lăsăi sate judece cat vor ei lăsăi sa faca mișto cat vor ei lasa-i sate injure cat vor ei el nu doarme niciodată crede-mă happy tu fa ce te face fericit pe tine cu Adevărată ieși cu prieteni joacă te fotbal ce-ți place ție du-te plimbate in parc cu bicicleta nu pune la suflet si inima ce spune alți de tine tu ridică capul sus și luptă pentru absolut orice îți dorești tu in viata ta cu Adevărată ai grija de tine vezi nu apucă drumuri greșit continua așa e bine pentru început bafta happy