| Noone28l a întrebat:

Am 14, iar iubitul meu 17. Parintii mei nu stiu de el, desi suntem impreuna de aproape un an. Ei mi-au zis sa nu am o relatie cu baieti peste 15 ani, dar totusi am facut-o, iar acum nu stiu cum sa le spun. Partea mai rea este ca el e din alt oras si nici macar nu ne-am vazut fata in fata, ci am vorbit doar pe telefon. Sa le zic? Daca da, cum sa o fac?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea are sens, nu e ca si cum l-ar cunoaste sau ceva si daca oricum nu-s de acord.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nimic grav, doar joaca pe telefon!
Oricum, in viata reala, sunt convinsa ca iubitul asta al tau, se intalneste si cu fete reale.

| Freya1 a răspuns:

Nici nu are rost sa deschizi subiectul.Sunteti mici sa va faceti vizite sau sa va mutati impreuna asa ca nu o sa dureze distractia asta prea mult, sau cel putin nu o sa avanseze cine sti ce din punct de vedere amoros, asa ca.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ala nu e iubit. E un prieten imaginar.

| Plato a răspuns:

Deci de la 13 ani. laughing
Eu imi permit sa rad, dar tu nu vei rade cand vei realiza ca ti-ai pierdut copilaria facand pe adultul.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Plato):

E o relaţie "naşpa" la voi, fiindcă ai 14 ani şi nu ştii anumite chestii.

Eşti încă destul de mică şi crezi că tot ce zboară se mănâncă.

Te-ai gândit că el se poate vedea cu alte fete? totuşi are 17 ani... şi nu cred că a stat ataşat 1 an în continuu de o fată de 13 ani ( n-o zic în nume de rău, sper să n-o vezi ca pe o jignire )

Când aveţi de gând să vă vedeţi? Adică ţi se pare ok? ai 100 % încredere în el? Dacă e aşa înseamnă că nu ştii cum sunt relaţiile.

| Plato a răspuns (pentru Alexuţ02):

Nu am de gand sa ne vedem, nici 100% incredere nu am. Apreciez grija, dar mai bine i-ai spune fetei. happy

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Plato):

De fapt, am dat "Răspunde" pe tine şi s-a trimis mesajul către tine, scuze laughing

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Parerea mea sincera, e ca el nu te iubeste. Desi, nici nu ar avea cum, din moment ce nu te-a vazut. Putea face un efort oricat de mic sa vina cu trenul cateva ore sa va vedeti. Esti inca mica, vei vedea pe viitor cat de amuzanta ti se va parea povestea asta.
Sau, daca gresesc eu si va iubiti, inaintea parintilor ar fi sa va vedeti. Pana atunci, le poti spune ca doar vorbesti cu un tip, nu ca ai o relatie! Pentru ca nu este.

| Clyio a răspuns:

Bună fetița.
Hai sa analizam un pic situația, ești împreună cu el de un an dar niciodată nu v-ați văzut, deci nu prea poți considera relația voastră 'o relație'.
Și eu cred ca nu ar merita sa le spui părinților despre el, nu e ceva 'serios', si plus ca ai doar 14 anișori, ceva 'serios' nu prea exista la o asa vârstă, nu te grăbi sa te maturizezi, și asculta părinții, ei știu ce spun!
Și te asigur ca timp de un an 'prietenul tău', nu a fost doar al tău))! Baftă și fii atenta!