| Darvid a întrebat:

Am 17 ani și o fata filtrează cu mine și eu o plac. I-am spus ca nu putem fi prieteni forever pentru ca ne știm de 8 ani și o sa aibă iubit și o sa suspecteze ceva. Ea a spus ca l-ar lasă pe el pentru mine pentru ca ea cu mine a avut toată protecția și amintirile, acum 3 zile a promis sa rămânem prieteni pentru totdeauna, ma place sau? Nu înțeleg? Ajutați-mă

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E clar.
Fata te vrea.
Pe termen lung.

| Darvid explică (pentru Bula):

A spus ca este bi acum când am încercat sa ii explic, este clar

| Adry05 a răspuns:

Te place zic eu dar îi e frică că poate o să vă pierdeți de tot din cauză că ați încerca o relație dacă nu va merge

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Flirtează asa se spune corect nu filtreaza

| Darvid explică (pentru CristiDinBucuresti):

Autocorectorul

| Iote a răspuns (pentru Darvid):

Exclus!
Dictionarul are ambele forme. Corecte ambele dar in context diferit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota!
Ea te place dar tu nu o vrei... care-i spilul?
De ce Dumnezeu mai intrebi daca ti-a confirmat ca te place, dar tu i-ai spus ca nu o vrei, fiindca nu veti fi prieteni forever!
Hotaraste-te ce vrei!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu filtrează ci flirtează, flirt îndemnând curte, a face curte.
Păi dacă a zis prieteni pentru totdeauna, nu te place. Că în 8 ani, dacă te plăcea, te iubea.

| mihai69 a răspuns:

Te place; dar ce nu pricep eu este ce anume filtrați voi împreună - apă, fum de țigară, alte substanțe?!?

| Digikey a răspuns:

Citeste indrumarul Cum gandesc femeile.
are 1548 de volume a cate 450 de pagini si vorbim dupa aceea.

| Eisenheim a răspuns (pentru Digikey):

Ai de capu meu, asta termină și pensia până citește tot, mai bine bea un pahar de whisky își dă două palme și se duce și o sărută laughing

| NunuNini a răspuns:

"o fata filtrează cu mine" Ce filtrati voi impreuna?

"Ea a spus ca l-ar lasă pe el pentru mine"... "ma place sau?" Sau ce? Dupa acel "sau" trebuie sa urmeze ceva. Si, daca l-ar lasa pe ala pentru tine, oate te place?
"I-am spus ca nu putem fi prieteni forever"
Aha! Tu esti ala nestatornic.

| Dintrebare a răspuns:

Daca va placeti reciproc de ce vreti sa fiti prieteni si nu vreti o relatie? Si de ce ai astepta ca ea sa aiba un iubit cand ai putea fi tu iubitul ei? Fii mai explicit

| Saiko10 a răspuns:

Te place 100%. am patit si eu cu una asa, daca zice ca isi lasa iubitul pentru tine normal ca te place.

| Darvid explică (pentru Saiko10):

Am luat-o în brate, și m-a sărutat și a spus deja, totul a fost random dar frumos

| Saiko10 a răspuns (pentru Darvid):

Fain, dar ai grija bro, trebuie sa ai mintea tare pentru a te juca cu unele fete.

| rapandula a răspuns:

Clar da. Ti-a dat unda verde sa incerci mai mult, ceva spre o relatie.

| gabriel2004o a răspuns:

Te testeaza doar sa vada daca esti pregatit dar daca ai ajuns aici cu problema atunci nu prea cred ca esti:///
Fii mai sigur pe tine cand iei o alegere

| Darvid explică:

Am spus ca ea a spus sa promit sa rămânem prieteni

| Darvid explică:

Cred ca nu ai citit ce am scris mai sus, am și spus ca mi-a corectat autocorectorul