| anonim_4396 a întrebat:

Am 45 de ani si sunt un tip dragut, educat si cult.Si de mai bine de un an sunt singur.Dar nu asta e problema, e vorba despre altceva si anume ca de vreo 2-3 luni am intrat in faza aia pe care psihologii o numesc „criza varstei mijlocii".Mai exact cam dupa 8 luni de la divort am inceput sa ma gandesc sa invat pian (eu care nici macar nu stiu cate note are o gama muzicala),apoi mi-a venit sa ma inscriu intr-o trupa de teatru de amatori (nu se faceau inscrieri ca eram gata sa ma bag),dupa aia m-a lovit asa deodata sa ma fac detectiv particular (m-am interesat dar e si complicat si nu e nici ca-n filme,de fapt),urmatoarea faza - sa-mi iau un motor - tipic,aveti dreptate (dar am vazut ca sunt scumpe si n-am bani),iar de vreo doua sapatamani - acum vine partea mai interesanta si pentru hateri,stiu ca ati asteptat asta cu sufletul la gura - am inceput sa ma gandesc la fete ceva mai tinere,(nu eleve, nu exagerati acum, ce v-a apucat?!), mai exact la domnisoare de cam 22-25 de ani,dar nu vreau genul de pitipoanca sau sugar baby,ci imi tot imaginez o bad girl,care sa bea bere direct din sticla (cot la cot cu mine), sa poarte sapca intr-o parte si sa vorbeasca intr-un anumit fel, dar nu spun aici la ce anume ma refer, mai sunt si copii si nu vreau sa invete prostii.In fine, ati prins ideea.Problema e ca fetele cam de varsta asta renunta la a mai fi asa,fete rele - cum ziceam,adica incep sa se maturizeze si devin mai (urasc de mor expresia) serioase,mai linistite,si de fapt isi doresc invers - vor o relatie stabila,cu un tip responsabil,care sa le ofere asa si pe dincolo, etc, etc, etc.Nu? Exact - asta e marea problema...

Asa-i ca n-ati fost niciodata intr-o dilema mai grea decat asta prin care trec eu acum? Asa este, stiam.Deci cum sa fac? Cum sa-mi scot din cap prostiile astea,ca deja incep sa ma afecteze - de o luna ascult zi de zi o tona de hip-hop si toate alea,seara ma uit pe wiki sa vad cine-i cutare si cutare si ce hit a scos mai nou,sau daca a luat vreun Grammy si ce-a facut cu el - a donat banii la cutremur sau si-a mai luat vreun casoi pe nu stiu care insula cu iesire la mare? Bine,toate au iesire la mare,am vrut doar sa fac o metafora...
Ajutati-ma cu un sfat, sau daca ati trecut prin asta in ce fel ati reusit sa va reveniti?
Sau doamnele daca ati avut parteneri pe care i-a apucat la un moment dat, ce ati facut sa-i ajutati, sau cum au depasit acele momente?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Postul tau ma face sa ma gandesc ca desi mai am multi ani pana la 45 ( nu atatia cati mi-as dori), facem parte din aceeasi generatie. Si daca este asa, eu zic ca deja ar trebui sa fi trecut de "criza varstei mijlocii" si asta inca de acum un deceniu cel putin.
Poate ca gresesc, dar eu nu vad sa ai vreo problema, cu atat mai putin o "criza a varstei de mijloc". Ceea ce vad in schimb, este doar un tip care tipa din toti rarunchii " Divortul mi-a aratat ca trebuie sa-mi traiesc viata". Ce-i drept, unul foarte amuzantwinking.

40 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aici gasesti la tinere de 22 de ani angro https://www.thesilverdoll.com eu tocmai vreau inversul tau. La 27 de ani caut una intre 35 si 40 de ani pentru ca face ciorba buna si are scorbura plina de experienta sexuala. Numai ca nu gasesc. Fete rele la anii care ii vrei tu gasesti angro numai ca trebuie sa stii cum le iei sa fie atrase de tine. Vor sa gaseasca om cu bani in viata.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Sunt in viata, dar banii nu prea am cei drept, am pierdut si foarte multi cu ocazia divortului.Imi pare rau ca nu gasesti ceea ce cauti, e si greu sa dai peste una care sa stie sa gateasca doar un singur fel de mancare, cum spui tu. Femeile sunt bune gospodine, iar la partea cu experienta sexuala nu stiu ce sa zic, n-am avut niciodata o relatie cu o doamna mai in varsta decat mine cu 15 ani.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ajungi sa te intrebi cand cauti si nu gasesti de ce nu iese nimic. Dupa aia ajungi sa cumperi o artificiala. Multi zic ca nu e normal dar daca nau bani o zic din invidie, si ei si.ar dori una. Azi vine una maine alta cam asa se roteaza femeile astea. Sant si cu 1000€ in www.vealove.com dar nu stiu ce calitate au

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

La alea batrane, li se mai lasa o tzata, mai dai in gol, mai au burta, mai au celulita. câh. De ce ai vrea asta? Experienta sexuala? Pai daca are 70kg, degeaba mai are experienta. In loc sa va placa astea tinere cu carnea tare, va plac babebe laughing))

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Sa stii ca n-ai gusturi rele, m-am uitat si eu pe acolo putin.M-as risca sa dau drumul la o comanda, dar mi se pare ciudat ca de la 2000 le-au lasat la 900, asa deodata.Mi-e sa nu aiba vreun defect ascuns...
Bine,si ce-ar putea sa aiba la urma urmei? Doar sa atingi vreun buton gresit la ea,care sa se si blocheze,si incepa sa repete aiurea „te rog, nu ma simt bine, ma doare putin capul", dar cred ca-i poti scoate bateria si reparat-o tu direct, nu?

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are baterie, uite mai ieftin asta imi place https://www.ovdoll.com/......ion-163cm/
sau https://www.realdoll.com/realdoll/ cele mai scumpe dar originale. Multi cumpara de la chinezi si nu se plang de calitate proasta dar nu par asa reusite la productie, alea de la americani sant realiste si isi merita banii, pentru inceput nu e rau daca dai 1300 de euro pe una din china. Multi zic ca e o experienta mai buna in comparatie cu o femeie reala.

| Adry05 a răspuns:

Nu mi se par asa rele pornirile tale, ba chiar e cumva de apreciat ca vrei sa-ti folosesti la maxim timpul si sa faci cat mai multe activitati, profita de pornirea asta si inscrie-te in ce grupuri vrei/iti plac. In legatura cu fetele nu stiu ce sa zic, gaseste-ti una de genu, petrece ceva timp cu ea si poate te lecuiesti nu stiu laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am trecut și eu prin asta pe la 45 și nu mi-am revenit încă. Am 72. Am fost și la concerte punk și hard rock, am învățat să dansez ca Michael Jecsăn și Gangnam Stail. M-am ras în cap, ca să nu mi se vadă chelia, care este transfomarea dialectică și ireversibilă a capului în fund, întâi ca formă și apoi caconținut.
Nevasta îmi dă zilnic chiloți curați să nu mă fac de râs pe acolo pe unde merg.
Am luat proporții, că dacă nu mănânc seara acasă, ( după ce am mai cinat în vreo trei locuri), mâncare bună de acasă, iau bătaie.
Dar reușesc să mă descurc cât de cât, căci îmi aplic singur regulamentul anorganic pe care eu l-am inventat, ca să ies din criza asta, de la 45.
Soțul ideal, la 10 seara rupe ușa, intrând vesel acasă, aduce salarul acasă. Eii, dacă e în delegație, se descurcă și el cum poate.
Așa că îmi fac rost de delegații cu ordin de serviciu de câte ori pot.
Și nu înțeleg eu, cum nu reușești dta să găsești fete de fete.
Eu în delegație întâlnesc și fete bune și fete rele ( rele de muscă). Le prefer pe cele rele, căci fetele bune merg în rai, cele rele merg unde vor.
Dar mi se mai întâmplă recunosc, să nu ajung zilnic acasă la ora 21.59. Uneori ajung după 12 post meridiane.
Un orologiu sună noaptea jumătate,
La castel în poartă, oare cine bate.
După ușă, colega mea de cameră cu făcălețul în mână.
- Ce mi-ai adus? Nimic? Sub masă adunarea și sub pat culcarea.
Dar inainte de toate, poți să-mi spui, marchize, de unde-mi vii la ora asta?
- Pot doamnă, dar ar fi nepoliticos să vă răspund.
De fapt, m-am întâlnit cu fetițele vesele de la cabaret, care nu fac din amor o tragedie.
Am vorbit cu ele în limbi străine, mai ales grecește.
Ele au constatat cu această ocazie că limba greacă nu este nici moartă, nici străină. Era pe la unu fără ceva.

| Freya1 a răspuns:

Daca ai criza varstei mijloci mergi la un psiholog sa te indrume, ca aici nu au oameni cum.
Ceia ce iti doresti nu trebuie neaparat sa pui in practica si tu trebuie sa fi constient de asta pentru ca vei irosi bani aiurea si nu vei fi niciodata un mare pianist si detectiv, in schimb bani ti se vor duce pe cursuri etc.Iar in legatura cu fetele de care "ai tu nevoie" ma bucur daca nu exista.Si sincer iti spun cred ca cu criza, fara criza esti totusi un barbat in toata firea ce constientizeaza ca vrea prostii si e suficient de matur ca sa le tina drept fantezie.
Ocupati timpul cu ceva, poate chiar inca un job si cladeste cat mai multe in viata daca ai copii sa lasi macar atata dupa tine daca altceva nu faci.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Foarte bine punctat.Nu-mi place ca te bucuri ca nu exista fetele de care povestesc,in schimb apreciez ca imi recomanzi sa mai imi iau un job,esti total diferita de fosta care ma batea la cap ca stau prea mult peste program.
Vedem ce va fi. Oricum ti-am urmat anticipat sfatul,am renuntat la ideea cu pianul si cu detectivul,m-am apucat in schimb sa scriu o carte,un roman de dragoste mai exact,in care e vorba despre un tip - agent secret sub acoperire, care se infiltreaza ca vanzator de instrumente muzicale intr-o mare firma, unde unii sunt banuiti ca fac trafic de droguri, iar misiunea lui esueaza pentru ca se indragosteste iremediabil (!) de o profesoara de pian de la care trebuia sa ia lectii pentru ca sa aiba si el ceva treaba cu muzica, altfel se prindeau traficantii ca e undercover.Ideea mie mi se pare ok, sper sa duc la bun sfarsit proiectul, deocamdata am scris 2-3 pagini, dar trag tare, mai stai pe TPU uneori si poate ca asta e motivul pentru care n-am prea scris.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sotia ta nu era ok cu ideea de a sta peste program pentru ca nu aveai timp de ea, dar daca esti singur si nu prea ai cu ce sa iti ocupi timpul poti sa mai gasesti ceva de munca macar bani sa faci daca cu dragostea nu o duci bine.
Da, si scrisul poate sa fie o ideie.Iti folosesti imaginatia cumva.

| minrest a răspuns:

Eu am trecut de 45 de ani, nu am avut si nu am nici o criza; ultimul lucru pe care l-as face ar fi sa ma dau la fetite de 25 de ani. Cum se explica lipsa crizei varstei mijlocii la mine? Si ascult si eu rap, sunt un hop-er batran fara sa am nevoie de o criza pentru asta.

| sofisis a răspuns:

Dar nu pricep, esti singur deci unde sunt problemele? Esti liber. Vrei sa faci teatru, fa. Vrei sa canti la pian, canta. Vrei motor, FA SCOALA si ia-ti motor. Vrei gagica pe jumatate cat tine ca varsta, nu esti nici primul, nici ultimul.
Unde sunt de fapt problem tale, ca nu pricep?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai nimerit bine, pe site-ul asta toti cred ca femeile sunt profitoare, numai pe interes, neseriose, mincinoase, in niciun caz linistite si serioase. rolling on the floor

E normal sa ai curiozitati la orice varsta, nu te mai stresa.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru supadeceapa):

Cine a zis asta? laughing

Suna amuzant rau de tot.

| 1231242 a răspuns (pentru supadeceapa):

Salutări!

Mda, de la mine ai un DISLIKE!

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Mai rar asa dislike-uri politicoase...
Mi-ar place sa fie fosta asa - „buna! mai imi trebuie niste bani, ai? si vezi ca te-am sunat de doua ori, arunca dracului telefonul ala, pentru cel mai tii daca nu raspunzi? o zi frumoasa!"

| anonim_4396 explică (pentru 1231242):

Bine ca n-ai scris 3 rânduri, ca nu mai intelegeam nimic.Asa,e simplu - l-am facut juma-juma cu supadeceapa...

| supadeceapa a răspuns (pentru DeathIncarnate):

RAY și alaiul lui laughing

| DeathIncarnate a răspuns (pentru supadeceapa):

Eh,se dau si eu cocosi pe aci.

| Ineys a răspuns:

Si modest al dracu'! rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Ma bucur ca te distrezi, dar pentru partea de inceput m-am inspirat de la o domnisoara de aici care intreba cam asa - „buna, sunt o tanara de 21 de ani,am avut un singur prieten,sunt o fata foarte frumoasa,toti baietii incerca sa ma cucereasca...".Mie mi s-a parut simpatica, dar unii au sarit pe ea si au jignit-o, ea a sters întrebarea, asa ca am profitat si am plagiat-o.
Sunteti foarte amuzanti, tineti-o tot asa.

| AC4S4 a răspuns:

Cum zice si @CatalinGti, nu pare ca ai 45 de ani.
La 45 de ani ar trebui sa fii matur, cu capul pe umeri. Tu gandesti ca un post-adolescent.

| Iote a răspuns:

Au! Esti "un tip dragut, educat si cult" dar vrei "o bad girl, care sa bea bere direct din sticla". Apoi, una cu 20-25 de ani mai tanara decat tine? Una de varsta fiicei tale (daca o ai)? Asa fac oamenii educati? Ori poate tu nu stii ce inseamna educatie.
"Problema e ca fetele... vor o relatie stabila, cu un tip responsabil" Aha! Inteleg de ce te-a lasat nevasta.
Daca asta e "educatia" ta, nu iti vei reveni niciodata.

| anonim_4396 explică (pentru Iote):

Ai foarte mare dreptate in tot ce spui despre mine, insa n-am inteles un lucru - chiar esti de parere ca fetele gen „bad girl" nu pot fi culte sau educate?
N-am fata, am un baietel, dar daca as fi avut o fata mi-as fi dorit sa fie o „bad girl„"...Dar nu-ti mai spun nimic, sunt suparat pe tine pentru ca esti de partea nevesti-mii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai vrea o prietena de 22 de ani ca sa bea bere cot la cot cu tine din sticla cu gura? Sa strici adolescenti? laughing
Ai vrea motor da n-ai bani, ai vrea detectiv, sa canti la pian etc laughing
N-ai 45 de ani nici o data. happy ai 13-14 ani happy
Cel putin vorbesti ca unul.
Un om de 45 de ani nu vorbeste asa happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu are ma 13, e adult!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ori devii sugar daddy si se muleaza ele dupa tine ori te duci sa iti descoperi noi pasiuni(pianul sau teatru sau ce iti mai vine)
Nici o bad girl intreaga la minte si de 25 de ani nu va umbla vreodata cu unul de 45, nu ma luati cu "iubirea nu are varsta" ca este doar un cliseu. Barierele sociale exista si din ce am citit, tu nu ai prea multe sanse de a le rupe.
Iti recomand sa iti umplii timpul repede cu ceva, (recomand pianul) pentru ca altfel te "duci" incet si sigur spre alte cai(cine stie ce pradator sinistru si cult zace in tine happy )

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iubirea nu are varsta e un cliseu. Nu poti iubi o baba, la 20 de ani, si nici un mos, ca fata de 20 de ani. 1
si 2, el nu poate deveni sugar daddy, ca nu are bani nici macar de lectii de pian, dapai sa intretina o toarta happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca s-a razgandit, ca vad ca i-a disparut raspunsul.Am vrut sa-i confirm si eu ca n-am 13, dar tot nu cred ca ma lua in serios.Nu mai stii cum s-o dai aici - daca n-ai gandire comunista (si limbaj), au impresia ca faci troll, iar daca ai ramas pe idei invechite, se (sau ne) roaga sa murim odata, ca sa dispara comunismul...
In fine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bani de pian n-am.Pentru niste lectii mai gaseam la vreun vecin...
Nu mai vorbesc nici cu tine.
Abia astept sa pui o intrebare despre cum suferi in dragoste, sa ma distrez si eu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lol, daca plangi la 45 de ani, ca barbat, dintr-atat, e clar ca esti michappy
Vorbesti despre tine la viitor. Halal viitor iti vezi in fata. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vad ca ti-au aparut iar alea, ciudat - ori a cazut tensiunea pentru cateva minute pe TPU, ori a fost vreun fenomen de tip poltergeist...
In fine, vezi ca eu mai glumesc pe-aici, nu mai pune chiar totul la inima.

Răspuns utilizator avertizat
| crud a răspuns:

Eu cred ca, asa cum ti-a trecut de pian, teatru, etc, o sa-ti treaca si de fetite. Sper sa nu-ti faca vreuna o figura din care sa nu-ti mai revii. Incearca chitara, inotul sau alergatul si ...ridica-ti standardele.

| DevilRock a răspuns:

Ai copii?

| anonim_4396 explică (pentru DevilRock):

Da.Am un baiat...
De ce ma-ntrebi?

| lollip0p a răspuns:

Ha ha, ce tare. Ai spus-o atât de bine, unele își doresc un bărbat cu o mentalitate ca a ta, dar uite care e treaba, mentalitatea ta am văzut-o destul de rar. Femeile chiar dacă sunt asa cum tu îți dorești se schimba. tot din cauza bărbaților cu mentalitate opus ție.