| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o conversatie acum cateva zeci de minute cu verisoara mea si prietenul ei.

Acestia mi-au spus ca nu sunt dezghetat, in special cu femeile, dar si eu in general.

Mi-au spus ca trebui sa incep sa experimentez, sa nu ma mai vad atat de diferit fata de ceilalti.

Ei mi-au spus toate astea in conditiile in care nu ma cunosc foarte bine, verisoara mea un 50% si el un 20%.

Nu sunt de acord cu ei, in sensul ca mi se pare exagerat punctul lor de vedere.

Eu sunt eu si am puncte forte si defecte ca noi toti.

Ce as putea intelege din ce mi-au spus ei?

Răspuns Câştigător
| FantasyBoy a răspuns:

Verisoara ta si prietenul ei nu sunt experti, psihologi sau altceva, si poate nici nu sunt obiectivi in ceea ce te priveste. Asculta opinia lor, mediteaza la ea, dar nu te stresa si nu-ti dezvolta vreun complex de inferioritate, tu ar trebui sa te cunosti mai bine decat te cunsoc eui.

14 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai ei au vb asa aiurea, tu vezi de treaba ta ca sti tu f bine ce si cum, n-ai ce sa intelegi din ce au zis, vorba ta, nu te cunosc f bine dar au dat din gura.

Si oricum omu e cum e, nu se schimba la comanda, aia care-s dezghetati la femei si in general, sunt de la sine asa, daca nu sunt de la sine asa, asa vor ramane.
Trebe sa fi tu insuti asa cum esti, si cine te accepta asa bine, cine nu, sa se duca tare, nu sa stai sa te chinui sa le faci pe plac.

Eu asa am facut mereu.

Asa sa zici verisoarei tale si prietenului ei:
"Eu asta sunt, cine ma vrea asa bine, cine nu, nu, aia e, punct, vor fi destui oameni care ma plac asa cum sunt".

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai daca nu zici ce e asa de diferit la tine... esti atee/metalista/iti place la biblioteca in loc de discoteca? Te imbraci la si in loc sa porti etichete de firma-de firma? Preferi sa iti fierbi un broccoli si sa iti faci un gratar de pui acasa in loc sa mergi la Mec? Zi-ne ce si cum ca sa ne facem idee!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pardon, esti mascul, nu stiu de unde mi-a picat mie fisa ca ai fi gagica. Ramin valabile cele de mai sus, insa cu acordurile de rigoare pentru a respecta genul.winking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Foarte amuzant, mi-ai dat eronat fara ca macar sa imi raspunzi. Nu, nu faceam misto deloc, incerc sa te inteleg in mare macar cam cum esti. Daca asa sta treaba... nu ma surprinde ca ei te considera ca fiind ciudat. Eu unul macar incerc sa ii ascult pe cei din jur si sa schimb niste idei, chiar si atunci cand nu le dau dreptate si stiu ca nu am sanse sa ii conving, desi oamenii nu sunt idioti dar sunt dusi cu pluta pe planeta lor.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ceea ce crezi despre mine in realitatea e despre tine. Păstrează-ți frustrările pentru alte intrebari și asumă-ti o evaluare ca și aceasta, e pusă acolo cu un motiv și la urma urmei este întrebarea mea.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și mie mi-a dat eronat, și doar i-am pus o întrebare laughing
Voia doar să-i confirme cineva că ăia greșesc, de parcă noi îl cunoaștem mai bine decât rudele lui.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Ție nu am vrut să îți dau, m-am grăbit și nu m-am uitat la nume. Se mai întâmplă

| Catrice a răspuns:

Asa cum te vad ei, te vede și o fata străină la prima vedere.

| OldSoul a răspuns:

Fiecare om se dezvolta in felul sau.
Daca tu te-ai dezvoltat diferit fata de ei, nu inseamna ca gresesti.
Trebuie doar sa gasesti persoane cu, care sa rezonezi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Vrei sa zici că tu de fapt ești dezghețat?

| raMLesS a răspuns:

Ca esti un ciudat si ai fixuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa și mie unii îmi spun că sunt prea tăcut, dar de fapt sunt așa doar cu ei, că nu am ce discuta, cu persoanele potrivite nu sunt deloc tăcut.

Deci nu e neapărat relevantă opinia.

| Anuket a răspuns:

Niciodată nu poți cunoaște o persoană în totalitate.
Trăiește-ți viața, experimentează cât crezi, cum vrei tu. Părerile altora le poți lua în considerare și să filtrezi din ele.

| aleee5262 a răspuns:

Nu ii baga in seama si nu te schimba pentru nimeni. Tu esti tu si punct.