| anonim4567398 a întrebat:

Am avut o relație cu cumnata mea (25 ani), ea era soția fratelui meu cel mare cu care nu am crescut. Locuiam cu totii împreună iar eu aveam o relație extrem de proastă cu familia mea pentru ca ma neglijau si ii susțineau pe ceilalți trei frați ai mei mai mult eu fiind mezinul. Locuiam la tara, eu (21 ani) și fratele cel mare (31) plus ceilalți doi frați ai mei, părinții noștri si fetița fratelui cel mare si al cumnatei (4 ani). Ea făcea video chat doar ca nu pe site ci cu bărbați din diferite țări care îi timiteau banii. Ea ii mintea ca vor avea o relație. Fratele meu o abuza sexual, fizic, emoțional și financiar si ii era si infidel. La început eram prieteni, apoi am avansat si am intrat într-o relație. Ea imi spunea ca nu mai întreține relații sexuale cu el ci doar trăiește cu el pentru copil până se hotărăște să plece. Evident m-a mintit, iar eu am crezut-o. Au început conflictele între noi, ea nu a vrut să plece, familia a remarcat relația dintre noi care era apropiată. Intr-o zi când ea se întorcea de la club cu el, ea voia să plece el nu a lăsat o si a tăiat-o superficial pe umăr. Eu i-am sunat părinții, apoi am sunat poliția când socrul fratelui meu a apărut și m-am panicat și am fugit. Timp de 2 zile am stat la o rudă apoi am gasit o chirie. Timp de 4 luni ma vedeam cu ea doar in oras cate o jumătate de oră. După 4 luni venea la mine doar când lipsea de la serviciu ca sa nu afle părinții ei. În tot acest timp ea mă lăsa și mă lua. Apoi într-un final acum câteva zile după ce s-a culcat cu mine a mintit-o pe maică sa ca o santajez. Am vorbit cu părinții ei si le-am spus cum stau lucrurile. Acum ea a renunțat si la copil si la părinți și la mine si vrea sa se mute de la nașii ei singură. Eu nu am mai fost la ai mei sau la vreo rudă, ea da. Eu nu mai lucrez, ea da. De ce credeti ca a făcut toate astea, cum as putea sa inteleg ce mi s-a întâmplat și cu ce om mi s-a întâmplat asta?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E simplu, si-a batut joc de tine, dupa fapte nu se vede? Mai trebuie sa intrebi? De a dracu a facut toate astea, rea, prost caracter. Poate de aia frati-tu se purta urat ca stie ce panarama e.

| Freya1 a răspuns:

E cam parșivă.
Dacă ea era mai breaza decat el nu stătea sa fie abuzata.Nu exista stau pentru copil, un copil nu creste bine si sănătos intr-o familie in care exista violență fizică și verbală.Tu trebuia sa iti dai seama ca e ceva ineregula cu ea si prin faptul ca face video chat in loc sa mearga sa muncească, pentru ca tu din cate spui e aptă de munca.
Greșală fratelui tău este in primul rand ca a decis ca la 31 de ani sa stea încă cu părinți și neamurile.Nu faci asa ceva decat daca esti putoare si nu esti capabil sa iei o chirie dar o casa,saauu in cazuri foarte excepționale (am trecut și eu prin asta) in care pe moment ai o situație proasta financiară si iei decizia asta provizoriu până te mai aduni.Da la el daca a apucat să se si însoare,sa faca si un copil nu cred ca e cazul de asa ceva si nu are scuza.
Statul cu părinți afecteaza relația de cuplu + relația dintre copii si parinti (fiu si nora cu socri/parintii etc) uite cum a fost in cazul vostru si a ta cu ei. Daca ei erau la casa lor, poate va puteati intalni in weekend, la un gratar, intr-o excursie impreuna si sa aveti o relati familiala frumoasa.Dar asa stand bot in bot uite unde se ajunge. Daca nu va combinati intre voi va certați de moarte si va luati la bătaie (a doua variantă am pățit-o si eu).
Nu mai enumăr greșelile lor pentru ca e clar ca nu au toate tiglele pe casa nici unul.Dar tu, chiar dacă ești tinerel ce ti-a trebuit? La ani tai nu găseai o fata la locul ei numai pe cumnata ta? Ea e bine mersi, sa scuzat si in fata alor ei si e fara pata acuma.Doar nu te așteptai sa te ia pe tine si sa rateze ocazia sa il ia pa bărbatul ei inapoi ce ii permitea să facă toate magariile.Ca ei de iubit nu se iubesc clar, daca el accepta ca ea sa faca video chat vrea sa ia bani de pe ea.Iar ea daca el ii permite sa ii ia bani si sta abuzată insemna ca ii convine situația, ca e femeie măritată, ca e un bărbat ce ii accepta prostiile astea, ca are un tată pentru copil si nu e singura ceia ce se pare pentru ea e convenabil.
Sfatul meu e sa iti vezi de ale tale si sa nu iti mai bati capul.Gasesteti de munca, ia-ți o chirie sau du-te pe dincolo si refati viata departe de ei.

| SilentRain a răspuns:

E o parașuta, ce așteptări ai de la ea?
Cauta alta omule, tu nu vezi ce distrusa de viata e tipa?
Dacă te iubea, dădea divorț, renunță la mizeria de videochat, și se muta cu tine, muncea la un job normal și avea ochii doar pentru tine
Te bagi în rahat pentru o parașuta care nu are grija nici de copilul ei, caut una normala nu îți pierde timp aiurea
Din curvari și vagadoante nu faci oamenii gospodari

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu ai mai gasit alta femeie in lumea asta decat pe nevasta fratelui tau cutitar si abuziv? Iar acum te miri ca ti se intampla ce ti se intampla?

| cristimihailov a răspuns:

Trecutul nu mai trebuie sa il intelegi. Ingroapa-l si iarta-te.

Mergi mai departe, uita de aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezusem că nu mă mai poate mira absolut nimic pe lumea asta, dar acum îmi dau seama că eram tare naiv.
Felicitări! Ai reușit să mă uimești!

| Cristina788 a răspuns:

O femeie serioasă nu umblă cu 2 frați.
Ea era in depresie când s-a certat cu fratele tău și vroia să plângă pe umărul cuiva și probabil că tu ai susținuto in momentele alea.
Dar din ce spui tu e clar că nu l-a iubit pe fratele tău.
Dacă nu mai vorbește cu tine, probabil are alt prieten