| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relație cu un băiat 5 ani, am aflat ca m-a inselat iar el a încercat sa se împace cu mine. Eu nu am vrut sa mai am o relație cu el, așa ca l-am ignorat și blocat peste tot. El acum a rămas cu fata pentru care m-a inselat iar prietenii îmi trimit poze cu ei doi ce postează el. Pe lângă asta, ii scrie in comentarii ca o iubește. Oare sa fie un mod de răzbunare? Voi ce părere aveți?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, probabil e 50% încercare de implicare în relație 50% că știe că văd ei

| Simpatic a răspuns:

De ce te-ar mai interesa de un asemenea om de nimic, adica inseala, apoi se roaga de tine dupa care ii spune lui aia ca o iubeste, adica un om de nimic.
Nu ar trebui sa iti pese tie de existenta lui.

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Toate astea nu conteaza.
Pentru ca nu poate sa suporte ideea ca o iubeste pe alta ci nu pe ea. happy

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci este un fel de gelozie feminina, da.

| Mosotti a răspuns:

Si ce te mai intereseaza pe tine un om caruia i-ai dat block si cu care nu mai vrei o relatie? Deci te intereseaza, mai vrei o relatie cu el, altfel nu aveai nici o treaba. Mai conteaza ca zice ca o iubeste sau nu?! Daca conteaza, atunci tot nu are importanta, ca el din moment ce face asta, e claaar ca nu te merita, si chiar daca pe moment ar da semn ca e altfel, caracteru nu se schimba, si cu prima ocazie va face la fel. Uita-l. Tu inca tii la el, de aia te intereseaza. De ce iti trimit prietenii poze? Ca te intereseaza. Asa ca... ignora-l, spune la prieteni sa nu-ti mai dea nimic daca chiar vrei sa scapi de el. Daca nu, vei suferi mult. Sunt n alti baieti buni care te-ar merita, nu casuna pe tampitul asta ca nu are sens.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred oricum nu merită să îți pierzi timpul cu el.

| Lioana a răspuns:

Nu merita sa-ti bati capul cu asta. Daca n-ai vrut sa-l primesti inapoi lasa-l sa faca ce vrea. Fii indiferenta. Gaseste si tu pe altcineva.

| Jus7t a răspuns:

Poate că e o "strategie" să te facă pe tine să îl scoți de la block și să îl iei la întrebări.
Mergi mai departe, nu îți mai bate capul cu el.

Răspuns utilizator avertizat
| ciocolatamaruie4 a răspuns:

Razbunare, nu cred. Poate incearca sa arate fericit in fata lumii. Aparentele conteaza, se pare.
Incearca sa le spui prietenilor care fac acest lucru sa nu-ti mai trimita nimic ce face trimitere la fostul. Daca ei vor continua, inseamna ca nu sunt de incredere. Adica, de ce i-as trimite cuiva la care se presupune ca tin, ceva ce i-ar face rau moral?
Daca nu inceteaza, sfatul meu e sa le dai si lor block. Poate ca asa fac si cu el: trimite lucruri de la tine. Si tot asa...
Oamenii pot face aceste lucruri fara sa realizeze cat de mult rau fac.
O sa fie greu sa treci peste, dar odata ce ceva s-a rupt, oricat ai incerca sa refaci nodul, tot se va rupe.
Zi faina cu liniste in suflet! happy