| Dia5505 a întrebat:

Am comentat in fata tatalui meu iar acum e suparat, el este foarte strict si daca ii comentezi face urat, aseara am inceput sa o ajut pe mama iar dintr-o data apare tata si imi spune hai mai cu talent si am zis ca daca tot spune asa si tot ce face acasa e sa stea, i-am spus sa ne ajute, bine el nu sta decat acasa pentru ca la locul lui de munca lucreaza extrem de mult si il respect iar apoi nu stiu ce s-a intamplat de s-a enervat iar acum e foarte suparat pe mine. Ajutor, nu stiu ce sa fac, mi-am cerut si scuze si nu stiu ce sa mai fac. AJUTOOOR,

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

N-ai ce să faci. Dacă acceptă scuzele bine, dacă nu, e treaba lui. Un părinte nu trebuie să zică niciodată copilului lui expresii de genul "hai mai cu talent". Tatăl tău are un caracter necioplit, necontrolat. Și maică-ta e vinovată că s-a măritat cu acest om necioplit.
Cum poți să clădești o familie pe lipsa de respect? Nu rezistă așa ceva. Și părinții sunt vinovați.
Un părinte dacă nu știe să crească un copil, atunci să nu mai facă copii, pentru că toată lumea era mai fericită.

| Dia5505 explică (pentru anonimg):

Mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Niciodata sa nu iti ceri iertare in viata doar daca stii ca ai gresit fata de mama

| cerooscuras a răspuns:

Cumpara-i un bidon de bucegi si ii trece garantat

| ThesthilxD123 a răspuns:

Si eu ma cert cu părinții dar nu au ce sa faca muncesc stau pe banii mei. Părerea mea e săi lasi in pace iei spun ei aud nu pune la suflet până la urmă esti copilul lor si te iubesc nu conteaza ca te mai ceartă trece